Перейти до основного змісту

У формі писанок, дельфінів, з волонтерами і залізницею: які монети продемонстрували на виставці в замку на Рівненщині

Виставка "Карбована історія України". Facebook Державний історико-культурний заповідник в місті Острог

В Державному історико-культурному заповіднику міста Острог, що на Рівненщині, відкрили нумізматичну виставку під назвою "Карбована історія України". До неї увійшло понад 600 монет, пов'язаних з історією України. Також експозицію адаптували для людей з порушенням зору, слуху та у кріслі колісному.

Які монети представили та як виставку підготували для людей з інвалідністю, Суспільному розповів виконувач обов'язків директора Державного історико-культурного заповідника міста Острог Андрій Брижук.

З його слів, на відкритті провели оглядову екскурсію виставки:

"Найбільш цікавими для відвідувачів стали вітрини, які розміщені по центру, оскільки вони двосторонні. Вперше у нашій практиці ми показуємо монети з обох боків, і тут йдеться про колекцію монет, які присвячені Збройним силам України, що дуже актуально в нинішній час, а також монети, присвячені культурам України. І насправді в самому центрі експозиції стоїть колекція монет-писанок — це монети Канадського королівського монетного двору у вигляді яйцеподібної форми".
Монета-писанка. Facebook Державний історико-культурний заповідник в місті Острог

Андрій Брижук також зазначив, що керівник Рівненської облради Андрій Карауш під час виставки передав заповіднику монету, присвячену кримськотатарському орнаменту "Орьнек".

"У нас є монети у вигляді дельфінчиків, вони з Ольвії — це друге століття до нашої ери. Також є римські монети другого століття нашої ери — це з найдавніших. Найсучасніша монета надійшла до нас у фонд уже під час відкриття — це монета "Орьнек". Вона випущена цього року Національним банком", — розповів він.

Виставка "Карбована історія України". Facebook Державний історико-культурний заповідник в місті Острог

Керівник заповідника зазначив, що вони адаптували виставку для людей з порушенням слуху, зору та людей в кріслі колісному. Для них передбачені тактильні карти, відеоконтент з субтитрами та вітрини з вільним простором, до яких можна під'їхати:

"Тактильних зображень — п'ять. Ми обрали п'ять найцікавіших монет. В тому числі є цікава монета, яку випустив Національний банк. На ній зображені руки волонтерів, які плетуть маскувальні сітки. Також є монета "Дякуємо залізничникам". Вона цікава тим, що залізні колії формують державний герб України — тризуб".

Тактильне зображення монети "Країна супергероїв. Дякуємо залізничникам!". Facebook Державний історико-культурний заповідник в місті Острог

Андрій Брижук зауважив, що загалом на виставці представили більше ніж 600 монет, з яких 470 випустив Національний банк України. Також 371 монету налічує празький скарб.

"Ми будемо її вдосконалювати. Найближчим часом з'явиться вітрина, яка умовно буде названа "Останні надходження". Тобто ті монети, які далі передають наші друзі, острожани, друзі з Рівного, — ці монети будуть займати своє окреме місце. Також ми будемо працювати над тим, щоб зробити цю виставку інтерактивною", — зазначив очільник заповідника.

Експозицію люди можуть відвідати у всі дні, окрім понеділка, з 10:00 і до 17:00.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції