Перейти до основного змісту

Як почати власний ветеранський бізнес: про свій досвід в інтерв'ю Суспільному розповів рівнянин Ігор Рик

Ветеран російсько-української війни Ігор Рик в інтерв'ю Суспільному розповів про свій досвід участі у грантовому проєкті, умови одержання фінансування та відкриття перукарні у Рівному.

Про свій досвід участі у грантовій програмі, що допомогла відкрити перукарню — Ігор Рик розповів в інтерв'ю Суспільному.

Ігор Рик. Суспільне Рівне

З якими труднощами ви зіткнулися під час реалізації гранту?

"Грант — це зобов’язання. Це чіткий графік купівлі обладнання, надання всієї документації для звітності, договори з продавцями. Все це потребує часу. Знаючі люди казали мені, що я повільно рухаюся. Але рухатися швидше мені не дозволяли оці бюрократичні процеси".

Як бюрократичні процеси вплинули на швидкість відкриття вашої справи?

"Через одне невірне слово відкриття моєї перукарні затягнулося на декілька місяців. Коли я захищав бізнес-план — я зазначав конкретні суми: крісло перукарське коштує умовно 10 тисяч, дзеркало — 5 тисяч. Грант затвердили. А поки дійшов до процесу купівлі — ціни змінилися. Ти від затверджених раніше відхилитися не можеш. Щоб внести корективи — пишеш звернення до Києва. Процес погодження тривав місяць. Зі змінами пішов до нашого Центру зайнятості, а там знайшли помилку: не “грант”, а “мікрогрант” написали. Треба знову повертати документи до Києва і знову чекати місяць. А на реалізацію всього проєкту є пів року. І якщо не встигнути — ніхто не зважатиме, що ці затримки сталися не з моєї вини".

Яких базових помилок можна уникнути?

"Грант — це хороша можливість відкрити свою справу. І цю можливість потрібно використовувати. Головне — все добре прорахувати. Зрозуміти, чи потрібно буде залучати власні кошти".

Більше відповідей ветерана, власника перукарні Ігоря Рика на наші запитання — дивіться у відеоверсії інтерв'ю.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції