У Рівненському обласному протипухлинному центрі жінки можуть безплатно пройти обстеження у хірургів-онкологів та мамологів. Таку послугу надають в установі з 14 по 25 жовтня з нагоди "Рожевого жовтня".
Про це повідомили у Facebook обласного протипухлинного центру.
Жовтень вважають місяцем боротьби з раком молочної залози. Ця ініціатива належить Всесвітній організації охорони здоров’я та започаткована у 1993 році. З нагоди "Рожевого жовтня" обласний протипухлинний центр запрошує жінок безоплатно обстежитися у мамологів та хірургів-онкологів, йдеться у дописі.
Послуги надають з 14 по 25 жовтня з 10:00 до 13:00 без черг та направлень. Для того, щоб потрапити на запис до спеціаліста потрібно звернутися до реєстратури закладу.
"Після консультації всі пацієнтки отримають індивідуальні рекомендації лікаря по динамічному нагляду та самообстеженню. Жінкам, у яких буде виявлено певні зміни в молочних залозах, буде запропоновано відповідне сучасне дообстеження та лікування європейського зразка", — йдеться в повідомленні.
Обласний протипухлинний центр знаходиться за адресою вул. О.Олеся, 12.
Чинники розвитку раку молочної залози та його профілактика
В етері Українське радіо. Рівне лікар хірург-мамолог Рівненського обласного перинатального центру Віктор Качан зазначив, що тривалий час рак молочної залози може не давати про себе знати та розвиватися непомітно:
"Якщо, наприклад, рак чи якесь захворювання може виникати на печінці, язику, щоці, вусі, то ми одразу починаємо відчувати: погано чути чи нюхати, погано розмовляти, чи нам щось заважає. У молочній залозі пухлинка дуже тривалий час може бути непоміченою, розвиватися, прогресувати. І тоді, коли вона починає про себе нагадувати, то вже може бути запізно".
Віктор Качан зазначив, що найкращим методом виявлення молочної залози є самообстеження та обстеження у вузькоспеціалізованих клініках та спеціалістів.
Лікар розповів, що чинником розвитку злоякісних захворювань грудей є порушення гормонального фону, викликане стресом, зайвою вагою або неправильним харчуванням. Окрім цього, факторами розвитку раку можуть бути:
- куріння;
- наркотики;
- відмова жінки від грудного вигодовування;
- пізнє народження дітей;
- спадкові фактори.
"Щоб уникнути поганих процесів у молочній залозі, кожна жінка, звичайно, повинна слідкувати за своєю гінекологією і вчасно лікуватися, якщо відчуває себе некомфортно", — зауважив лікар.
Віктор Качан зазначив, що симптомами, які свідчать про хворобу, можуть бути:
- самостійне виявлення в молочній залозі ділянки вузлуватого характеру;
- коричневі, кров'янисті або зеленкуваті виділення на білизні;
- деформація молочної залози або соска;
Віктор Качан додав, що для профілактики онкологічних захворювань корисними є фізичні вправи.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook