Виборчі мільйони: скільки витрат показали двоє кандидатів на посаду мера Рівного

. Facebook політиків

Олександр Третяк та Віктор Шакирзян, які стали основними претендентами на посаду міського голови Рівного, у першому та другому турах витратили на двох майже 7,5 мільйонів гривень. Як зазначають у Комітеті виборців України, це гроші як штабу кандидатів, так і партій, які їх підтримували.

Ці дані – з офіційних звітів щодо витрат із виборчих фондів, – повідомив заступник директора Рівненського Комітету виборців України Святослав Дубов. Він вважає, що оскільки обидва кандидат під час виборчих перегонів агітували невіддільно від партії, то і персональні, і партійні фонди об'єднувати цілком обґрунтовано.

Олександр Третяк

Суспільне Рівне

Кандидат від "Європейської солідарності" у першому турі зі свого фонду витратив майже 720 тисяч гривень. У другому турі ця сума була майже удвічі більшою – 1,2 мільйона гривень.

Загальна сума витрачених грошей із безпосередньо штабу кандидата – трохи більше 1,9 мільйона. Якщо додати ще понад 300 тисяч зі штабу партії – виходить майже 2,3 мільйона гривень.

У другому турі Олександр Третяк, який став переможцем, набрав 27 451 голосів. Це означає, що один голос йому обійшовся у 83,5 гривні.

Віктор Шакирзян

Суспільне Рівне

У звіті відображено, що перший тур коштував представнику партії "Рівне разом" майже 680 тисяч гривень. Другий тур вийшов більш ніж утричі дорожчим – понад 2,2 мільйона.

Загальна сума витрачених грошей із безпосередньо штабу кандидата – трохи більше 2,9 мільйона. Якщо ж додати і суму витрати від партії "Рівне разом", – а це ще майже 2,3 мільйона, – загальна сума буде майже 5,2 мільйона гривень.

Віктор Шакирзян в другому турі набрав 26 057, відтак, ціна голосу йому вартувала більш ніж удвічі дорожче, ніж опоненту – 199 гривень.

Реальність може відрізнятись

Представник КВУ Святослав Дубов зазначає, що ціна голосу виборця насправді може бути іншою. Це пояснюється тим, що в звітах вказувалась не уся агітдіяльність.

Читайте також: Скільки партії і кандидати витратили у першому турі

По-перше, кожен із кандидатів почав свою піар-кампанію ще до моменту офіційної реєстрації та до відкриття передвиборчих фондів.

По-друге, у звітах вказана не уся передвиборча діяльність, – зазначає Дубов. Для прикладу, благодійність, "джинсаприхована реклама без відповідного маркування" у ЗМІ, зустрічі з виборцями, агітатори, штаб, масові заходи.