Тактильні карти, які відображають шлях Via Regia та держави, через які він пролягає, презентували людям з порушеннями зору та працівникам музеїв у Дубенському замку на Рівненщині. Принаймні 50 людей вже спробували скористатися мапою на дотик.
Про це в етері Українське Радіо. Рівне повідомили голова правління громадської організації "Регіональний центр розвитку "Тріада" Тетяна Кушнірук та керівник відокремленого підрозділу Всеукраїнської громадської організації людей з інвалідністю по зору "Генерація успішної дії" у Рівненській області Петро Поліщук.
Під час презентації організатори нарахували півсотні людей, які подивилися карту при них, розповів Петро Поліщук. Загалом інклюзивний продукт розміщують у п'яти музейних закладах Рівненської, Волинської та Житомирської областей.
"Карти залишаються в музеях. І в будь-який час, коли відкритий музей, люди можуть підійти і подивитися. Або, знаючи, що є такі карти, люди самі можуть організувати екскурсію, домовитися з музеєм і подивитися карти та атласи", — пояснив він.
Петро Поліщук додав, що важливо вчитися користуватися такими картами, адже їх використовують за кордоном. Зокрема, аби мапу краще освоїли, в рамках проєкту організовують майстер-класи.
Наприклад, на картах зображено тактильний QR-код, який дозволяє отримати доступ до аудіорозповіді, і люди з порушеннями зору мають розуміти, як його зчитати.
"Майстер-класи проводять не лише для слабозорих і незрячих, щоб вони вміли користуватися такою продукцією, але й для працівників музеїв, які проводять екскурсії, бо вони мають зорієнтуватися самі і зорієнтувати людину", — додала Тетяна Кушнірук.
Про карту
За підтримки Українського культурного фонду створюють мандрівну карту для незрячих "Via Regia на дотик". Її можна прочитати за допомогою рук та почути в аудіосупроводі.
Як зазначила Тетяна Кушнірук, Via Regia історично є найдовшим і найстарішим сухопутним шляхом, який сполучає країни Східної і Західної Європи.
На карті позначені 12 об'єктів. Вона має розмір 90 см на 150 см, щоб людина могла прочитати і зрозуміти. Окрім карти, розробили атлас, на якому об'єкти більші та з текстом шрифтом Брайля.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook