XVII Літні Паралімпійські ігри завершилися у Парижі 8 вересня. У них взяли участь 12 спортсменів з Рівненщини. Вони змагалися у п'яти видах спорту та здобули шість нагород.
Про виступ рівненських паралімпійців в етері Українське радіо. Рівне розповів заступник начальника Рівненського регіонального центру "Інваспорт" Володимир Мурін.
За його інформацією, спортсмени з Рівненщини брали участь у таких дисциплінах:
- дзюдо;
- параканое;
- пара легка атлетика (метання списа);
- пара стрільба з лука;
- волейбол сидячи.
"На цих змаганнях наші спортсмени здобули шість нагород, з яких три золоті медалі в змаганнях з дзюдо виборола Наталя Ніколайчик, Анастасія Гарник і Олександр Назаренко, та три бронзових нагороди, які здобули наші дзюдоїсти Анжела Гаврисюк та Давид Хорава, а також наш спортсмен з параканое Микола Синюк", — розповів Володимир Мурін.
Він також зазначив, що на попередніх Літніх Паралімпіадах, спортсмени з Рівненщини вибороли 20 нагород:
"Паралімпійські ігри перед Парижем у нас були найуспішнішими, наші спортсмени здобули п'ять нагород в Токіо, шість — у Ріо-де-Жанейро та шість нагород в Лондоні. Однак три золоті нагороди за одні Паралімпійські ігри наші спортсмени ще не здобували, тому ми оцінюємо ці змагання, як успішні для наших спортсменів".
Володимир Мурін зауважив, що під час міжнародних змагань, один зі спортсменів встановив рекорд Європи.
"Роман Новак — це спортсмен, який представляв Рівненщину та Україну в змаганнях з пара легкої атлетики, метальник списа. Він оновив на цих змаганнях власний рекорд Європи, показав результат за 61 метр, що майже на три метри перевищує його рекорд. Відповідно, це найкраще його досягнення за кар'єру, але, на жаль, наш спортсмен закінчив змагання лише на п'ятому місці", — додав заступник начальника "Інваспорту".
З його слів, на Паралімпійських іграх у 2024 році дебютували чотири спортсмени:
- Анжела Гаврисюк — змагання з дзюдо. Вона виборола бронзову нагороду;
- Василь Наумчук — пара стрільба з лука;
- Андрій Сікальський та Юрій Ковальчук брали участь в складі збірної команди України в змаганнях з волейболу сидячи серед чоловічих команд.
Як відбувалися змагання у Парижі
Спортсмен збірної команди України з волейболу сидячи, майстер спорту України Андрій Сікальський в етері Українське радіо. Рівне розповів про участь у змаганнях.
"За історію волейболу сидячи в Україні, ми тільки третій раз потрапили на Паралімпійські ігри. У нас дуже великий рівень конкуренції і потрапити туди — це вже велике досягнення. Ми змагалися з найсильнішими командами світу, показували достойну гру, але суперники виявилися трішки сильнішими й ми зайняли сьоме місце, але отримали неоціненний досвід", — зауважив паралімпієць.
Спортсмен також додав:
"Мотивація — це наш народ, країна. У нас зараз йде війна і кожна перемога надихає людей, підіймає їм настрій. Хотілося якнайкраще зіграти, щоб люди бачили нас і раділи нашим успіхам. Збройні сили України — це також наші мотиватори. Гравець нашої команди воює зараз на фронті і він приїхав на ці змагання, грав за нашу команду. Також у команді є хлопець, який отримав на війні поранення, йому ампутували ногу, він також вже грає в волейбол сидячи за нашу команду".
Андрій Сікальський розповів, що раніше займався футболом.
"Грав за рівненський "Верес", був професійним футболістом, потім отримав травму, ампутували ногу. Мене побачив в місті Вадим Полюхович, він працює тренером в "Інваспорті", і запросив спробувати себе. Я довго пручався, але переламав себе, пішов і займався паверліфтингом сім років, отримав звання кандидата в майстри спорту і мені запропонували займатися волейболом сидячи. За три роки, що я займаюся, ми вже потрапили на Паралімпійські ігри".
Як у Рівному зустріли спортсменів з Паралімпійських ігор, дивіться у сюжеті Суспільного.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook