Громадська організація Et cetera з Рівненщини отримала гриф Міністерства освіти і науки України на використання гри "Крок" в освітньому процесі. Безкоштовний інтерактив розроблений для шкільних психологів, які можуть пропрацьовувати з дітьми теми з протидії насильству.
Керівниця ГО Et cetera, менеджерка проєкту "Крок" Анна Щерба розповіла в етері Українське радіо. Рівне, як отримати доступ до гри та які її особливості.
Громадська організація займається проєктами неформальної освіти для молоді. Її представники працювали над розробкою онлайн гри "Крок" упродовж трьох років, до цього долучилися студенти Національного університету "Острозька академія".
Розробники створили навчальну гру, використовуючи метод казкотерапії. Вони змоделювали різні ситуації та сценарії, з якими школярі можуть зіткнутися в реальному житті.
"Ця методика дозволяє продовжувати історію нашого персонажа. Наприклад, у нас є ситуація, в яку потрапляє головний герой, від імені якого ми граємо. Ми можемо робити вибір за нього: одягнути кепку чи штани, сказати щось або розвернутися й піти. Тобто, герой опиняється в різних ситуаціях, а ми робимо вибори за нього. Наприкінці ми аналізуємо всю ситуацію, що сталася", — пояснила Анна Щерба.
Станом на серпень, понад 900 освітян та шкільних психологів використовують онлайн гру в роботі з дітьми, зазначила менеджерка проєкту:
"У нас є 99 амбасадорок і один амбасадор цієї гри. Вони безпосередньо є шкільними психологами й використовують проєкт у своїй роботі. Це саме ті, кого ми навчали, з ким працювали. Насправді гру використовує більше людей. Вони казали, що подібних проєктів не зустрічали. Діти ставляться до цього не як до формального заняття, і просять зіграти з ними ще".
Під час реалізації проєкту навчальна гра з протидії насильству отримала гриф МОН — "Схвалено для використання в освітньому процесі".
"Ми намагалися підтвердити, що ця гра корисна, якісна, що її можна грати дітям. Ми підготували пакет документів спільно з юристами, подали на експертизу, і після того, як гра її пройшла, ми отримали гриф. Це означає, що вона рекомендована для використання в освітньому процесі. Гриф МОН — це своєрідний ключ, який відкриває двері до кожної школи України. Гра не нашкодить, якщо її вміло використовувати та дотримуватися наших методичних рекомендацій", — зазначила Анна Щерба.
Під час інтерактиву діти можуть виявляти ситуації з проявами насильства та зрозуміти, як діяти у таких випадках.
"Дослухалися до рекомендацій психологів. Ми зробили можливість змінювати імена персонажам. Умовно, якщо в класі навчаються Софія, Тарас чи Богдан, а персонажів будуть звати так само, то учні можуть по-різному реагувати. Не хотіли цього провокувати, оскільки сценарії чутливі. Під час гри ми формуємо навички, розвиваємо емоційний інтелект у підлітків для того, щоб розрізняти емоції та розуміти, які вони бувають", — розповіла засновниця ГО.
Шкільні психологи і соціальні педагоги можуть отримати безкоштовний доступ до гри на сайті "Крок". Там можна переглянути відеоінструкцію, прочитати відгуки та методичні рекомендації, де пояснюють кожен сценарій з гри. У розділі "отримати гру" їм потрібно заповнити Google-форму, після чого вони зможуть користуватися грою з актуальними оновленнями.
Анна Щерба додала, що отримати доступ можуть не лише психологи, а й інші охочі люди.
Відеоінструкція для навчальної гри "Крок"
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook