Жителі Рівненщини можуть безкоштовно простерилізувати і щепити від сказу домашніх котів та собак. Цим займаються ветеринари мобільної ветклініки "ЛеоМіра", яка працює у громадах області. За рік діяльності її пацієнтами стали п'ять тисяч домашніх тварин. Наразі вона зупинилася у Великоомелянській громаді.
Як щеплюють тварин у громадах Суспільному розповіла керівниця проєкту та волонтерка громадської організації "Еко-Рівненщина" Алла Лосік.
За її словами, громадська організація "Еко-Рівненщина" створила проєкт мобільної ветклініки, щоб безоплатно стерилізувати домашніх тварин:
"Я, як керівник, почала вивчати практики, щоб можна було стерилізувати тварин. Побачила австрійський проєкт по мобільним клінікам, детально його вивчила і написала свій".
З початку повномасштабного вторгнення Алла Лосік зі своєю командою співпрацює з німецькими фондами, які допомагали тваринам гуманітарними кормами. Їм вона і показала свій проєкт:
"Інвестори вивчили це питання в межах трьох днів. Вони сказали, що профінансують проєкт. Ми підібрали машину в Німеччині, переобладнали її під ветеринарну клініку і назвали проєкт "Леоміра". Лео — це песик, Міра — це котик".
Жінка зазначила, що мета проєкту — опрацювати всі громади навколо обласного центру. Його планують закінчити у Рівному. Всі послуги мобільна ветклініка надає безоплатно, серед них:
- стерилізація тварин;
- вакцинація від сказу;
- електронна реєстрація (чіпування);
- видача паперового паспорта.
Алла Лосік додала, що у ветцентрі також роблять огляд зубів тварин та надають безоплатні препарати від бліх і кліщів:
"Якщо ми оглянули тварину і побачили спектр захворювань, який ми можемо пролікувати у мобільній клініці — ми це робимо. Якщо бачимо більш складний випадок — травму або перелом, то ми направляємо у стаціонарну клініку".
Мобільна ветклініка розпочала свою роботу у липні 2023 року. У кожній ТГ клініка системно працює по 2-4 місяці.
"Вивчаємо юридично наскільки підготовлена громада до роботи з тваринами — це має бути написана програма по фінансуванню і плюс правила утримання тварин. Потім починаємо працювати у кожному селі. У Здолбунівській громаді — 14 сіл. Ми починали з крайнього села і закінчували в Здолбунові", — розповіла керівниця проєкту.
Станом на серпень 2024 року ветеринари працювали у Здолбунівську, Дядьковицьку громади та наразі зупинилась у Великоомелянській. Також "ЛеоМіра" періодично приїжджає у Сарненську та Мізоцьку громади. За даними Алли Лосік, загалом вони обстежили 4 800 тварин.
"У мобільній клініці працює: ветеринар, його помічник, водій, PR-менеджер, який комунікує та створює контент для людей, щоб вони вивчали, що таке добробут тварин. Ще у нас є call-центр, у якому реєструють та планують стерилізацію", — зазначила керівниця проєкту.
Жінка додала, що про приїзд у громаду вони зазвичай інформують людей у соціальних мережах:
"У нас працює мобільна команда, яка ходить від будинку до будинку і записує, інформує людей та вносить в електронний реєстр. Все відображається на єдиному сервері, ми бачимо інформацію, систематизуємо її по адресах. Call-центр особисто телефонує людям в той день, коли має приїхати мобільна клініка. Тобто ми намагаємося нікого не пропустити".
Жінка поділилася, що хотіла б аби таких ветклінік було декілька, щоб можна було швидше опрацювати велику кількість тварин.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook