“Хочу к своим”: хто із засуджених колаборантів із Рівненщини дав згоду на обмін у Росію

Засуджені жителі Рівненщини, які готові на обмін у Росію. Колаж: Суспільне Рівне/Скрини із сайту hochuksvoim.com

Чотири жителі Рівненщини, які засуджені за колабораціонізм, диверсію, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ, дали згоду на передачу себе до Росії. Їх можуть обміняти на полонених українців, які ув'язнені на території РФ.

Про це йдеться на сайті державного проєкту "Хочу к своим", який сприятиме поверненню українців з російського полону.

Згода на обмін

За інформацією Головного управління розвідки Міністерства оборони України, на сайті проєкту завдяки опції "згода на обмін", засуджені колаборанти зможуть дати згоду, аби їх обміняли на українців, які перебувають у російському полоні.

"Завдяки проєкту громадяни також дізнаються про можливість припинити вимушену співпрацю з армією РФ , як повідомити правоохоронців про російських агентів в своєму оточенні. Усе, що для цього потрібно — знайти та заповнити спеціальну форму на сайті. Для ефективного досягнення поставлених цілей на сайті проєкту публікуватиметься інформація про засуджених російських агентів, зрадників і колаборантів, які погодилися на обмін до Росії", — повідомляє пресслужба ГУР.

На обмін в Росію зголосилися четверо жителів Рівненщини, засуджені за колабораціонізм, диверсію, несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ.

Олександр Кириченко

Ув’язнений на 13 років за колабораційну діяльність. З жовтня 2021 року по березень 2022 року збирав інформацію для представника Росії про критичну інфраструктуру міста Рівне, а також за допомогою застосунку Telegram надсилав інформацію про рух залізничних ешелонів з військовою технікою ЗСУ. Очікує на обмін понад три місяці.

Профіль Олександра Кириченка на сайті "Хочу к своим". Скріншот із сайту hochuksvoim.com

Олександр Шкатов

Ув’язнений на 12 років за колабораціонізм, незаконне поводження зі зброєю. У червні 2021 року встановив контакт з людиною, яка назвалася представником Росії. Надавав інформацію про кількість стрілецької зброї та військової техніки на території військової частини, яка дислокується в місті Сарни.

Крім того, придбав та зберігав за місцем свого проживання два корпуси наступальної ручної гранати РГД-5 та один підривач типу УЗРГМ-2Уніфікований запал ручної гранати — радянський універсальний запал, розроблений у 1941 році для заміни запалу Ковешникова та застосовувався для спорядження ручних гранат Ф-1, РГ-42 , РГД-5 та ін. Головне призначення запалу — підрив основного заряду гранати., 120 патронів для вогнепальної стрілецької зброї калібру 5,45. Очікує на обмін понад три місяці.

Профіль Олександра Шкатова на сайті "Хочу к своим". Скріншот із сайту hochuksvoim.com

Анатолій Диковицький

Засуджений на шість років та 182 дні за несанкціоноване поширення інформації про ЗСУ. Він через телефонний дзвінок передав громадянину Білорусії інформацію про пункти охорони залізничного мосту, функціонування блок-постів ЗСУ, місця дислокації військовослужбовців ЗСУ на території селища Зарічне Вараського району. Очікує на обмін понад місяць.

Профіль Анатолія Диковицького на сайті "Хочу к своим". Скріншот із сайту hochuksvoim.com

Іван Яровий

Ув’язнений на 15 років за диверсію, створення терористичної групи. За завданням спецслужб РФ, встановлював GPS-трекери на одному з обʼєктів енергетичної інфраструктури на території Рівненської області для подальшого його зруйнування. Очікує на обмін 28 днів.

Профіль Івана Ярового на сайті "Хочу к своим". Скріншот із сайту hochuksvoim.com

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook