Оса, хрестовик, псевдокаракурт і хатній: які види павуків є на Рівненщині та чи небезпечні вони для людини

Жителі Рівненщини, упродовж теплого періоду року, зустрічають різних павуків. Найчастіше на території області можна зустріти аргіопу, земляного павука роду атіпус, хрестовика, стеатоду та хатнього павука. Для здорової людини укус цих членистоногих не становить смертельної загрози, однак він може бути небезпечним для алергіків.

Про це Суспільному розповіла ентомологиня обласного центру контролю та профілактики хвороб Руслана Драб:

"На Рівненщині є багато видів павуків. Усі вони за своєю природою отруйні, тому що такий стиль їхнього існування. Контакт із павуком, як і з будь-якою комахою, небезпечний у першу чергу для людей, які мають алергію не тільки на укуси членистоногих, а й взагалі на будь-що".

Зі слів ентомологині, на території області проживає аргіопа або, як його ще називають, павук-оса. Людина може його побачити в чагарниках, високих травах чи на городі.

"Для нас це звичний мешканець. Його гарно видно завдяки яскравому забарвленню та розмірах. У нього велика павутина, яку не можна не помітити. При виявленні павука, не потрібно його рухати чи брати в руки. Від укусу аргіопи такі ж наслідки, як і від укусу оси", — зазначила Руслана Драб.

Аргіопа. Pixabay

Як зазначила ентомологиня, земляні павуки роду атіпус мешкають на ґрунті, у невеличких норах:

"Якщо ми випадково його причавимо чи візьмемо в руки, то при укусі павук може навіть не прокусити шкіру. Може виникнути місцева алергічна реакція організму — біль, набряк, почервоніння. Якщо людина панікує, то може здаватися, що у неї болить голова. Такі ж наслідки можуть виникнути від укусу хрестовика".

Земляний павук роду Атіпус. Facebook Руслана Драб

Хрестовик. Вікіпедія/ André Karwath aka Aka

Руслана Драб зауважила, що в підвалах, льохах жителі Рівненщини можуть побачити стеатоду або псевдокаракурта. Цей павук — безпечний для людей, які не є алергіками.

Стеатода. Facebook Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб

В людських оселях можна також зустріти хатніх павуків, додала ентомологиня:

"Існує дуже багато видів павуків. Головне, потрібно уникати з ними контактів. Страшних реакцій на укуси павуків в Рівненській області не має бути".

Хатній або домашній павук. Вікіпедія/Sanchom

Якщо вкусив павук, Руслана Драб порадила промити місце укусу водою чи антисептиком та прикласти щось холодне. Якщо з'явився набряк, можна випити протиалергійне та проконсультуватися із сімейним лікарем.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook