"Залучили американських професорів": в Острозькій академії на Рівненщині відбувся перший випуск капеланів

Вручення сертифікатів в Острозькій академії. Острозька академія

В Острозькій академії на Рівненщині відбувся перший випуск слухачів курсу за програмою "Служіння капелана". Його закінчили понад 200 людей, серед яких офіцери ЗСУ, волонтери, священники та інші. Ця сертифікатна програма розроблена у співпраці з американським університетом.

Як проходив курс розповів Суспільному проректор з науково-педагогічної роботи Національного університету "Острозька академія" Дмитро Шевчук.

26 липня в Острозькій академії вручили сертифікати випускникам програми "Служіння капелана". Курс провели на базі навчального закладу вперше. Його розробили спільно з американським університетом Trinity, які профінансували програму.

"Це перша комплексна сертифікатна програма. Курс об'єднав як професійних капеланів, так і волонтерів, військовослужбовців, представників різних громадських організацій та релігійних спільнот. Одна з нагальних потреб, які зараз є, — це освіта капеланів. У США розроблена модель капеланства і їхній досвід для нас цінний. Капеланський рух набагато ширший — є тюремні капелани, є лікарняні капелани, спортивні капелани. Цю модель американські колеги презентували для наших слухачів", — зазначив Дмитро Шевчук.

Учасники курсу "Служіння капелана" в Острозькій академії. Острозька академія

Читання курсу розпочалося з 2024 року. Упродовж шести місяців слухачі онлайн опановували такі дисципліни, як "Вступ до капеланства", "Навички взаємин для служіння", "Основи християнського консультування" та "Підтримка в кризових ситуаціях".

"Для читання курсу залучили американських професорів, які розповідали про свій досвід капеланства. Також були викладачі з України, не тільки з Острозької академії. Наших учасників поділили на групи. Кожна з них мала свого координатора, який забезпечував комунікацію", — розповів проректор.

Він додав, що навчання пройшли 216 людей, які хочуть стати капеланами, або вже мають такий досвід як волонтери, або штатні офіцери.

"Було начитування онлайн, потім надавалися матеріали для опрацювання та завдання, які вони виконували. Чимало слухачів є штатними військовослужбовцями, тобто вони професійні капелани, які служать у ЗСУ. Курс передбачив, щоб слухачі могли виконувати завдання, коли їм зручно. Відгуки учасників дуже позитивні, вони багато чого дізналися. Казали, що це підсилило той досвід, який вони безпосередньо вже мають".

Вручення сертифікатів в Острозькій академії. Острозька академія

Учасники курсу "Служіння капелана" в Острозькій академії. Острозька академія

Дмитро Шевчук зазначив, що програма "Служіння капелана" не має однієї конфесійної приналежності:

"Капелани не лише працюють з військовослужбовцями, вони працюють із родинами загиблих. Залучені до прощання, відспівування. Сама програма не мала конфесійного вираження, що це, наприклад, тільки для протестантів чи тільки для православних, чи католиків. Вона об'єднала слухачів з різних християнських конфесій".

Проректор академії поділився, що наразі не відомо, чи проводжуватимуть такий курс для слухачів у такому форматі, який він був. Він додав, що в академії будуть впроваджувати інші курси за цим напрямом та магістерську програму з капеланства:

"Те, що чув від слухачів, вони б хотіли подовження цього курсу. Розповідали, що є чимало їхніх колег, які не змогли долучитися, але хотіли б повчитися на цій сертифікатній програмі. Є запит на продовження цього курсу і, якщо американська сторона не запустить його знову, ми будемо розвивати схожі короткострокові курси".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook