Актори рівненського театру "Галатея" повернулися з фестивалю живих скульптур Stiefkiekn у Нідерландах, де показали п'ять казкових персонажів. У 2024 році колектив відвідав шість таких заходів, наймасштабніший був у Бельгії. Рівненські міми — один з двох колективів, які представляють Україну за кордоном. Актори самостійно створюють свої образи та гримуються.
В етері Українське радіо. Рівне художній керівник народного театру живих культур "Галатея" Олексій Малоок розповів про участь у фестивалях, як працюють актори та яких персонажів втілюють.
Фестивалі Європи
Фестиваль Beeldig Lommel проходив у бельгійському місті Ломмель в кінці червня. Після трирічної перерви через пандемію COVID-19 захід зібрав приблизно 55 тисяч глядачів. Представляли Україну актори рівненського театру "Галатея". Вони зобразили п'ять персонажів живих скульптур, мімів та ходулістів.
"Цей фестиваль — один із найбільших в Європі. Він зібрав більше сотні акторів — не тільки живих скульптур, а й вуличного театру. Глядач був особливий, було легко будувати інтерактив, залучали як дітей, так і старших людей. Були актори з Мексики, Бразилії, Латинської Америки, Ізраїлю. Разом з нами були колеги з Івано-Франківська", — розповів Олексій Малоок.
В липні актори представляли своїх персонажів у ще одному бельгійському місті Марш-ан-Фамен, а згодом у Нідерландах на фестивалі Stiefkiekn, з якого рівняни нещодавно повернулися.
"В основному, це казкові персонажі — Капелюшник, Шукачка пригод. У цьому сезоні у нас є популярний образ — Королева драконів. Він зайняв перше місце на чеському фестивалі цього року. Зазвичай у нас є 4-5 образів, актори змінюються постійно, зараз їздять дівчата. Цей сезон у нас найнасиченіший за останні роки. Ми вже відвідали шість фестивалів, ще п'ять попереду, до кінця вересня", — розповів художній керівник театру.
Як актори створюють свої персонажі
У 2025 році народний театр живих культур "Галатея" відзначатиме 15-річчя. Його керівник Олексій Малоок разом зі своєю сім'єю переїхав у Рівне в 2015 році з Криму. Відтоді він формував колектив разом із рівнянами.
Містяни можуть побачити акторів театру щовихідних в Парку молоді.
"Там відбуваються наші вуличні перформанси. Так наші актори тренуються і готуються до фестивалів. Персонажів вигадуємо самі. Намагаємось створювати щось своє, щоб не копіювати. Надихатись всім — літературою, фільмами та іншим. Спочатку малюємо ескіз і по цьому ескізу вже дивимось, що можна зробити і як", — додав Олексій Малоок.
Керівник театру зазначив, що на створення одного образу вони витрачають місяць часу, грим учасники колективу наносять самостійно:
"Наразі у нас є вже близько 30 образів, і ще певна кількість у роботі. Після початку війни виник дефіцит гриму, яким ми користуємося. Раніше палітра була значно більшою. Ми підбираємо нові кольори, виходячи з можливостей. Актори у нас гримуються самі. Костюми робимо теж самі, моя дружина має навички швачки. Тканину для костюмів використовуємо різну, залежно від того, яку потрібно нанести фарбу. Зараз створюємо складні образи, опановуємо різні кольори".
В театрі "Галатея" працюють 15 акторів, всі вони вміють також ходити на ходулях.
"Ми прагнемо, щоб усі були універсальними. Існує стереотип, що актори з гримом не рухаються кілька годин, але це не так — ми активно рухаємося. Контакт з глядачем відбувається через погляд, через жести або через музику. Відпрацьовуємо різні елементи як можна сконтактувати з глядачем. Актор має розповісти свою історію і показати свого героя. Ми намагаємося чергувати статичні і динамічні рухи. Наша мета — зупинити час. Коли актор виходить на сцену, він прагне зупинити час так, щоб глядач, який пробігає повз, затримався і пережив момент разом з нами".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook