Перейти до основного змісту

Дистанційні класи та ремонт укриттів: як готуються до навчального року на Рівненщині

На Рівненщині для дітей, які проживають за кордоном організували п'ять дистанційних класів у п'яти закладах загальної середньої освіти. Загалом у таких класах навчається 53 дитини. Щоб доєднатися, батькам потрібно написати заяву. Окрім цього, в області ремонтують та будують захисні укриття на території шкіл.

Про це Суспільному повідомив директор Департаменту освіти і науки в області Петро Коржевський.

За його словами, в області сформували п'ять дистанційних класів у Вараському ліцеї № 2, Острозькому ліцеї № 1, Рівненському ліцеї № 1, Млинівському ліцеї № 2 та Великовербченському ліцеї:

"У такі класи можуть ходити діти, які перебувають за кордоном. У нас таких 2224 дитини, з них 53 уже здобувають освіту у дистанційних класах. В основному заклади працюють з електронними журналами та щоденниками. Дитину долучать до цього процесу. Батьки будуть бачити і відстежувати як вона навчається, її відвідуваність, які отримує відмітки, що б стежити за рівнем академічних знань своєї дитини".

Петро Коржевський пояснив, щоб доєднатися до дистанційного класу, батьки мають написати заяву до однієї із перелічених шкіл області.

"У заяві має бути інформація про те чи є в учня умови для дистанційного навчання в синхронному і асинхронному режимах, зокрема доступ до інтернету, персональний комп'ютер із можливістю використання засобів аудіо чи відеозв'язку. Тоді таке зарахування здійснюватиметься за наказом керівника закладу освіти. Як правило, це робиться до початку навчального року або до початку навчального семестру. Якщо є такі обставини, які унеможливлюють подання заяви можна подати скановану копію або фотокопію документа будь-якими засобами зв'язку, наприклад, електронною поштою", — зазначив директор Департаменту освіти і науки.

За даними Петра Коржевського, в області з 542 закладів загальної середньої освіти власні укриття є у 182, які готові або обмежено готові для використання. Власних споруд подвійного призначення та найпростіші укриття є у 405 закладах. Також налічується 148 інших суб'єктів господарювання, з якими школи укладали договір для того, щоб їх використовувати.

"Якщо в закладі є захисна споруда чи найпростіша споруда, то він може здійснювати освітній процес очно. Якщо чогось немає, тоді ми говоримо про змішаний формат у випадку, коли не всі діти поміщаються в укритті або формат дистанційного навчання", — зауважив чоловік.

Директор Департаменту освіти і науки ОДА наголосив, що у 2024 році у семи школах регіону проводили реконструкції та капітальний ремонт укриттів:

"Зараз завершуємо будівельні роботи у Клесівському ліцеї. За кошти Фонду ліквідації наслідків збройної агресії з державного бюджету реалізовуються проєкти нового будівництва Цепцевицького, Ясногірського та Кідрівського ліцеїв. Капітальний ремонт протирадіаційного укриття здійснюється в Городецькому ліцеї та опорному закладі "Люхчанський ліцей". За кошти субвенції зони спостереження проводиться реконструкція з облаштуванням захисної споруди у Вараському ліцеї №3".

Окрім цього, Петро Коржевський наголосив, що у 47 закладів взагалі немає укриттів:

"Більшість з них знаходиться у сорока кілометровій зоні і вони не мають можливості навчати дітей очно".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції