На Рівненщині двоє людей захворіли на лептоспіроз. Це другий випадок захворювання, який зареєстрували улітку 2024 року. Лептоспіроз є сезонним, зростає навесні та влітку, коли люди частіше бувають біля водойм.
Про це 10 липня повідомила заввідділу епіднагляду (спостереження) та профілактики інфекційних хвороб обласного центру контролю і профілактики хвороб Юлія Терентьєва.
В області зафіксували випадок лептоспірозу. На нього захворіли двоє людей у Дубенському та Рівненському районах. Хворих госпіталізували в інфекційне відділення, вони отримали відповідне лікування, зазначила Юлія Терентьєва.
Захворюваність на лептоспіроз — сезонна. Вона зростає навесні та влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм. Без лікування хвороба може призвести до ураження нирок, печінки, викликати менінгіт Запалення мембрани головного чи спинного мозкута смерть.
Як можна заразитися лептоспірозом
За інформацією епідеміологині, бактерія, що спричиняє лептоспіроз у людей потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше — гризунів.
На лептоспіроз можна захворіти:
- під час купання у водоймах зі стоячою водою;
- під час риболовлі;
- під час сільськогосподарських робіт;
- при догляді за хворими тваринами;
- при вживанні харчових продуктів інфікованих гризунами.
Бактерія може проникнути в організм людини через порізи та подряпини на шкірі, а також ніс, рот та очі. Інфікуватися можна якщо вживати сиру воду із природних невідомих джерел.
Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження. Симптоми хвороби:
- головний біль;
- гарячка;
- біль у м’язах;
- почервоніння очей;
- діарея;
- висипання;
- ураження нирок та печінки;
- менінгіт;
Хвора людина не є небезпечною для оточення, захворювання не передається між людьми.
Що робити, аби не заразитися
Аби вберегтися від лептоспірозу, Юлія Терентьєва порадила:
- уникати заражених водойм: не купатися і не рибалити у водоймах, з якими можуть контактувати інфіковані тварини. Наприклад, біля водопою худоби;
- вакцинувати хатніх та сільськогосподарських тварин;
- уникати контактів із хворими тваринами. Не торкатись інфікованих тварин і дотримуватися заходів безпеки, доглядаючи за ними;
- під час роботи на городі та збору ягід у лісі, користуватися засобами індивідуального захисту, зокрема одягати рукавички та закрите взуття;
- знищувати гризунів у своєму помешканні та убезпечити воду і харчі від забруднення виділеннями мишей;
- термічно обробляти продукти тваринного походження.
"Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань. Вони можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж часом захворювання може протікати безсимптомно", — зазначила Юлія Терентьєва.
Епідеміологиня додала, якщо людина захворіла і мала контакт із можливо зараженими водою або тваринами, то їй слід негайно звернутися до медиків і розпочати лікування. Захворювання швидко прогресує.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook