300 тисяч грн на діджиталізацію: у Рівненському обласному краєзнавчому музеї розповіли, що зроблять за грантові гроші

Рівненський обласний краєзнавчий музей отримав грант на створення нового сайту та оцифрування стародруків і негативів. Це майже 300 тисяч гривень. Робота триватиме упродовж трьох місяців.

Про це Суспільному розповіла завідувачка сектору впровадження цифрових технологій обласного краєзнавчого музею Ольга Морозова.

Вона зазначила, що музей отримав короткостроковий грант від Українського культурного фонду:

"Передусім, це грант на створення нового сайту рівненського музею, тому що теперішній зробили досить давно і він застарів. Оскільки зараз інтенсивно йде оцифрування, то не завжди зручно туди підвантажувати нові формати файлів".

Процес оцифрування стародруків в обласному краєзнавчому музеї. Суспільне Рівне

Ольга Морозова зауважила, що в рамках роботи над грантом, музейники оцифрують стародруки та негативи.

"Йдеться про 15 стародруків Київського і Львівського видавництв, у проміжку з 1630-х до 1800-х років. Це буде продовження музейної програми з оцифрування фонду стародруків рівненського музею. Почаївські стародруки ми оцифрували раніше. Також диджиталізують 500 негативів видів Рівного з середини 1960-х до кінця 1980-х років", — розповіла вона.

Ольга Морозова оцифровує стародруки. Надала Ольга Морозова

На реалізацію гранту виділили 300 тисяч гривень. Працюватимуть упродовж трьох місяців.

"Ми очікували, що виграємо грант. 1 липня підписали договір з Українським культурним фондом на його реалізацію. В кінці вересня ми повинні представити пілотну версію сайту. Часу небагато, але підготовка до цього гранту розпочалася ще на початку року, коли закладали думки про те, яким мав бути наш сайт. Оскільки робота з цифрування відбувається у нас вже не один рік, то, відповідно, на початку року вже якісь відкладалися питання, які ми можемо диджиталізувати в рамках гранту", — зазначила Ольга Морозова.

Вона підсумувала:

"Оскільки держава рухається в бік цифрових технологій, то будь-яка установа не може працювати без сайту, на якому вона публікує результати своєї діяльності. Крім того, зараз гостро стоїть питання збереження культурної спадщини, а оцифрування є однією із важливих методик".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook