У Рівному збирають книги для бібліотек Херсонщини

У Рівному триває збір україномовних книг. Їх передадуть у бібліотеки деокупованої території Херсонської області. Ініціаторкою збору в місті стала рівненська письменниця Валентина Люліч.

Про те, як виникла ця ідея вона розповіла Суспільному:

"До мене звернувся письменник з міста Херсона, лауреат Шевченківської премії, мій товариш Анатолій Кичинський, щоб я, як письменниця, організувала збір книг у Рівному для зруйнованих бібліотек Херсонщини. Бо на деокупованих територіях у всіх бібліотеках українська література або вивезена, або спалена. Я поінформувала письменників, щоб охочі змогли долучитися. Але почали приєднуватися й інші небайдужі люди".

Поет та художник Анатолій Кичинський розповів Суспільному, що з ініціативою збору книг він звернувся у департамент культури міста Херсон:

"Ця думка крутилася в голові давненько. Прийшли окупанти й почали в бібліотеках, які були розташовані на окупованій території, знищувати українські книги. Тепер правобережжя Херсонщини деокуповане, а лівобережжя — ще ні. Наразі йдеться про деокуповану територію, де багато української літератури знищили. Тому вирішили звернутися, щоб зібрали книги й переслали на Херсонщину, аби таким чином поповнити бібліотеки".

Він також зауважив:

"Першу посилку відправили з міста Кам'янське Дніпропетровської області. Я знаю, що зі Львова надіслали, збирають книги в Івано-Франківську, Луцьку, Ужгороді, Чернівцях. Я ще не встиг з усіма поспілкуватися".

Зі слів Валентини Люліч, збір книг буде тривати приблизно до середини липня.

"Як тільки назбираємо кілька ящиків, тоді будемо відправляти в Херсон. Якщо будуть іще охочі долучитися, ми продовжимо цей збір" — зазначила ініціаторка.

Валентина Люліч розповіла, що існує потреба зокрема в дитячій, молодіжній та художній україномовній літературі:

"Там теж живуть люди, діти, які навчаються. Я акцентую на дитячій літературі, бо просила дитячих письменників долучитися. Я вважаю, що ми повинні дбати про наше молоде покоління, враховуючи те, що там взагалі не лишилось українських книг".

Охочі долучитися до збору можуть приносити книги в літературний музей імені Уласа Самчука, додала письменниця.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook