У Рівному в чоловіка стався анафілактичнийЦе тяжка, зі швидким розвитком анафілактична реакція, при якій виникає зниження артеріального тиску, що загрожує життю шок внаслідок укусу бджіл. Потерпілий на момент прибуття медиків був без свідомості й мав утруднене дихання. Наразі чоловіка вивели з критичного стану.
Про це 26 червня Суспільному розповів заступник директора з оперативної роботи медицини катастроф та цивільного захисту населення обласного центру екстреної медичної допомоги Олег Ушкевич.
За його словами, 25 червня о 10:58 до медиків надійшло повідомлення, що допомогу потребує 57-річний чоловік, у якого алергічна реакція:
"За вказаною адресою прибула лікарська бригада екстреної медичної допомоги. На місці зʼясувалося, що чоловіка покусали бджоли, а не оса, як було повідомлено при виклику швидкої. Пацієнт був без свідомості, його дихання було порушене. Медики діагностували анафілактичний шок та негайно розпочали надавати допомогу", — розповів він.
Заступник директора додав, що бригада екстренки транспортувала пацієнта до центральної міської лікарні у стабільному стані:
"Його вивели з критичного стану, він прийшов до свідомості, почуває себе добре і його життю нічого не загрожує".
Олег Ушкевич пояснив, що масові укуси бджіл або ос, особливо на пасіці, можуть викликати анафілактичний шок внаслідок важкої алергічної реакції. До лікаря варто звертатися, коли є численні укуси та місцеві набряки верхніх і нижніх кінцівок.
"Постраждалі скаржаться на сильний головний біль, утруднення дихання, нудоту, судоми, зниження артеріального тиску, збільшення частоти серцевих скорочень. При тяжких формах може бути раптова зупинка кровообігу, яка потребуватиме проведення серцево-легеневої реанімації. Особливо викликають стурбованість численні укуси на обличчі, губах, язику і гортані. Вони більш небезпечні щодо розвитку серйозних ускладнень", — зауважив Олег Ушкевич.
Також додав, що при зазначених симптомах після укусу бджоли, варто одразу викликати екстрену медичну допомогу.
Домедична допомога після укусу бджоли чи оси:
- якщо є жало, втягнути його стерильним пінцетом або голкою;
- обробити рану антисептичними засобами;
- випити антигістамінний препарат;
- прикласти лід до місця укусу;
- вживати багато води;
- не розчісувати рану.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook