Поліські страви, танці та весільній обряд: у скансені на Рівненщині відбувся етномініфестиваль

Весільний обряд за поліською традицією та частування стравами місцевої кухні організували в Сарненському історико-етнографічному музеї на Рівненщині. Це зробили в рамках етномініфестивалю “Троєцькі забави”. Захід присвятили 139 річниці міста Сарни.

Відтворення традиційного весільного обряду Полісся з стравами й танцями — у репортажі Суспільного.

Етномініфестиваль "Троєцькі забави" організували на території історико-етнографічного музею. До цього залучили колективи народної творчості Сарненської громади.

Завершився фестиваль частуванням. Відвідувачів пригощали традиційними поліськими стравами. Їх приготували жителі сіл Сарненського району. Умова — усі страви мають містити один основний інгредієнт.

Учасники з Ремчицького старостинського округу обрали капусту.

“Це капуста тушкована з м’ясом, це капуста заправлена червоним буряком столовим, це капуста запечена, це пиріжки з капустою, млинчики з капустою і грибами”, — зазначила жителька села Ремчиці Олена Параниця.

Учасники з Коростського округу готували страви з риби.

“У нас тут риба є жарена, є фарширована, є риба у томатному соусі, є оселедець з цибулькою, є котлети із риби. І родзинка нашого столу – це юшка. Дуже смачна, запашна. Запрошуємо всіх спробувати”, — розповіла жителька села Одринки Наталія Нестерчук.

Також на заході збирали гроші на підтримку різних підрозділів Збройних сил України. Зі слів комунікаційниця Сарненської міськради Анни Маковецької, учасники святкування задонатили вісім тисяч гривень.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook