"Знищена вогнем і нелегальними рубками": на Рівненщині частину Селянського лісу планують передати у держвласність

Фахівці обстежують Селянський ліс на Рівненщині. Поліський лісовий офіс

На Рівненщині обстежують понад 1 200 га Селянського лісу, аби передати його до держлісфонду. Наразі триває інвентаризація та території Полицької громади й очікують рішення ще чотирьох громад, на території яких майже вісім тис. га цього лісу.

Про це Суспільному розповіла речниця Поліського лісового офісу Світлана Думська.

За її словами, зараз триває детальне обстеження масиву площею 1 218 га, на яке є відповідне розпорядження Рівненської ОВА щодо його передачі у постійне користування Рафалівському лісовому господарству:

"Фахівці встановлюють рівень пошкодження, документують самовільні рубки та оцінюють загальний стан насаджень. Селянський ліс — це загалом 16 тис. га лісових насаджень на території колишнього Володимирецького району. Раніше землі були колгоспними. У 2004 році ці насадження передали у тодішній Володимирецький держспецлісгосп. Протягом наступних років частина лісів площею понад шість тисяч гектарів все ж перейшла у постійне користування держави, бо на ці землі були оформлені речові права. А доля інших 9,1 тисячі гектарів продовжувала залишатися невизначеною".

Масив довгий час був без належної охорони та догляду, тому потребує відновлення, зауважила Світлана Думська.

"Чотири громади, у яких знаходяться ліси, попередньо погодили передачу Селянського лісу до держлісфонду. Полицька сільська рада вже провела інвентаризацію лісових ділянок і розробила технічну документацію на площу 1 218 гектарів — саме на цих ділянках тривають роботи. Очікуємо подібні рішення від Володимирецької, Рафалівської селищних та Вараської міської рад, на території яких 7,9 тис. га Селянського лісу", — наголосила речниця.

Вона додала, передати території планують у рамках міжнародного проєкту Лісів України "Forest Recovery", ціль якого — врятувати самосійні і так звані нічийні ліси:

"Порівнюючи зараз масиви Селянського лісу, частини, де господарюють лісівники, та тієї, яка не увійшла в держлісфонд, очевидною є різниця. Шість тис. га – збережені здорові насадження на фоні решти, де переважна площа знищена вогнем і нелегальними рубками".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook