Купальний сезон на Рівненщині: епідеміологи взяли проби води з озера Басів Кут. Які результати

Оновлено

Із Басівкутського озера у Рівному 3 червня відібрали проби води. Такі дослідження водойми на наявність паразитів та інших мікроорганізмів проводять перед початком кожного пляжного сезону. Результати фахівці оприлюднили 12 червня.

Як тривало дослідження

Фахівці обласного центру контролю та профілактики хвороб провели забір води для лабораторного аналізу біля входу в озеро, посередині водойми та біля його виходу. Для цього фахівці використовували спеціальний пристрій — батометр, який занурюють на глибину 50 сантиметрів.

Якість перевірятимуть за трьома показниками:

  • санітарно-хімічними;
  • мікробіологічними;
  • паразитологічними.
Фахівці відбирають проби води за допомогою батометра.

У 2023 році результати досліджень не відповідали нормам, зазначив завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій Бернадський:

"Останні п'ять років якість стабільно не відповідає за такими показниками: біологічна потреба в кисні, хімічне споживання або наявність самої концентрації. Якраз усі ці показники свідчать про органічне забруднення. Також у нас 35-50% по мікробіологічному показнику, тобто майже кожна друга проба не відповідає показникам. Це є лактопозитивні кишкові палички, раз за разом навіть з'являються паразити — лямблії".

Результати дослідження. ОНОВЛЕННЯ 13 червня

У озері Басів Кут купатися не рекомендовано. Про це 12 червня Суспільному повідомив Сергій Бернадський:

"Близько 30% водойм не відповідали мікробіологічним та санітарно-хімічним показникам. Ми проводимо дослідження якості води водойм в місцях купання, в тому числі й Басів кут. В поточному році в кінці травня і на початку червня провели два відбори води з даного озера. Вода не відповідала за бактеріологічними та санітарно-хімічним показниками, зокрема забарвленість у всіх точках, є лактопозитивні кишкові палички. Самі показники не становлять прямої загрози, але свідчать, що тут може попасти й інший забруднювач або небезпечний фактор".

Що відомо про інші водойми

За даними Сергія Бернадського, найкращі результати досліджень виявили у двох водоймах області — санаторій "Хрінники" та реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Біле озеро".

Завідувач відділу моніторингу та реагування на небезпеки Сергій Бернадський.

В області водолази перевірили 14 пляжів, визначених для купання. Наразі працівники обласної аварійно-рятувальної служби продовжують очищати дно водойм поблизу пляжів, зазначив начальник обласної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах Анатолій Якимчук:

"За нашими нормами вони готові для купання. Там виставлені рятувальні пости, визначені місця, перевірено дно, де можна купатися. Купатися слід у відведених місцях та не вживати спиртні напої. Відповідно до статистики, 80% потопельників — люди, які вживали спиртні напої. Не можна залишати дітей без нагляду біля води. Цього року у нас вже було два випадки: дитина у два рочки втопилася у себе у дворі, у копанці, у Вараші та в Березнівському районі також дитина втопилася у себе на подвір'ї. Викопують копанки й, на жаль, без нагляду дорослих діти тонуть".

Начальник обласної аварійно-рятувальної служби на водних об'єктах Анатолій Якимчук.

Які місця для купання обстежили:

  • Вараський район: реабілітаційно-оздоровчий комплекс "Біле озеро";
  • Дубенський район: санаторій "Хрінники", ЛРЗ "Мотор", СОК "Чайка", ПП Крот А.І. в Демидівській громаді та громадський пляж у Млинівській ТГ;
  • Рівненський район: Гощанський став, став с. Обарів ТзОВ "Обарівінвест", три локації на Старомильському ставу в Здолбунівській громаді та озеро Басів Кут у Рівному;
  • Сарненський район: річка Горинь у Дубровиці.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook