Закінчилася нерестова заборона на вилов риби в річках: скільки порушень виявили на Рівненщині та яка сума штрафів

Виявлені сітки під час нерестової заборони. Facebook Державна екологічна інспекція Поліського округу

У період нерестової заборони на вилов риби та раків на Рівненщині виявили понад 20 випадків порушень вимог природоохоронного законодавства. На річках вона тривала 1 квітня по 20 травня. Загальна сума накладених штрафів склала майже чотири тисячі гривень.

Про це 29 травня повідомили у Facebook Державної екологічної інспекції Поліського округу.

З 1 квітня по 20 травня працівники відділу тваринного світу та біоресурсів на водоймах Рівненщини провели 22 рейди на річках Горинь, Стир, Іква та їхніх притоках, а також на Млинівському та Хрінницькому водосховищах.

Під час перевірок виявили 21 порушення правил рибальства, за яке передбачений штраф для громадян від 34 до 170 гривень, для посадовців — від 170 до 510 грн.

Також зафіксували один випадок грубого порушення правил рибальства з використанням заборонених знарядь лову. За це передбачений штраф для громадян від 340 до 680 грн, для посадовців — від 510 до 850 гривень, а також — конфіскація знарядь та виловленої риби й раків.

Загальна сума накладених штрафів склала 3 740 грн, з яких стягнуто в добровільному порядку 3 400 грн, за постановами судів — 340 грн.

Також під час рейдів працівники Держекоінспекції Поліського округу вилучили 13 сіток, власників яких не встановили, загальною довжиною 510 метрів та шість браконьєрських ятерівЗнаряддя для рибної ловлі у вигляді циліндра. Має спеціальну конструкцію — риба в нього запливає, а випливти не може. Розставляється рибалками, а через деякий час з нього дістається улов. Риболовля ятером належить до браконьєрства..

На річках Рівненщини та їх кореневих водах закінчилась заборона на вилов водних біоресурсів у період нересту тривала до 20 травня. На водосховищах вона діятиме до 9 червня, а в старицях річищ та заплавах — до 30 червня.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook