"Тобою скористалися": у Рівному запустили маршрутку, в якій розповідають про торгівлю людьми

У рівненській маршрутці волонтери громадської організації "Центр "Чайка" розповіли пасажирам та пішоходам про торгівлю людьми. Вона курсує на маршруті № 35 з 21 травня. Аналогічну акцію, що має назву "Тобою скористалися", організували у дев'яти містах.

Про це Суспільному розповіла голова "Чайки" Лариса Гунько.

"Сьогодні в Рівному стартує регіональна інформаційна компанія, яка називається "Тобою скористалися". Її мета — протидіяти торгівлі людьми шляхом підвищення обізнаності населення про ризики потрапляння в ситуацію експлуатації. Буде курсувати автобус по маршруту 35, він уже забрендований", — зауважила голова ГО "Центр "Чайка"

Маршрутка №35, у якій розповідають про торгівлю людьми.

Пасажирка маршрутки Леся зазначила:

"Я думаю, кожному потрібно знати про це і думати про свою безпеку в першу чергу й своїх близьких. Будеш за себе думати — вже трошечки фільтруєш коло, довіряєш потрібним людям".

Рівнянка Ольга додала:

"Взагалі, це корисна інформація для всіх, тому що люди не знають про проблему, до кого звертатися, що робити в даних ситуаціях".

Лариса Гунько повідомила, що маршрутка буде курсувати за маршрутом пів року.

"Ми час від часу будемо робити такі інформаційні рейди для пасажирів, роздавати їм буклети та пояснювати, що таке торгівля людьми, як не потрапити в таку ситуацію, що означають гарячі лінії. 527 – це національна лінія консультування мігрантів з протидії торгівлі людьми, є 1547 – це урядова лінія", — розповіла вона.

Голова громадської організації розповіла, що Центр "Чайка" працює з цією проблемою більш як 20 років:

"За роки нашої роботи через "Центр "Чайка" пройшло, мабуть, до 500 осіб, яких Народна організація з міграції визнала постраждалими від торгівлі людьми. Що стосується офіційних статусів на Рівненщині, то минулого року їх отримали чотири особи. Це три жінки й один чоловік. Там, в основному, трудова експлуатація. Взагалі, за останні роки, на Рівненщині отримали статус близько 40 осіб".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook