"Прохання економити електроенергію": що відомо про відключення світла на Рівненщині

Важливо

На Рівненщині застосували аварійні відключення електроенергії для побутових споживачів та промислових об’єктів з 14 травня. Скільки це триватиме — наразі невідомо, зазначив голова правління Рівнеобленерго Сергій Невмержицький. Також він не конкретизував, в які години та яких населених пунктах вимикатимуть світло.

Сергій Невмержицький озвучив це на онлайн брифінгу в Рівненській ОДА 15 травня.

Графіки аварійних відключень електроенергії для промислових та побутових споживачів застосували з 14 травня. Причина — значний дефіцит в енергосистемі через російські обстріли.

Голова правління Рівнеобленерго зазначив Суспільному, якщо зростатиме дефіцит потужності, то замість графіків аварійних відключень задіють погодинні графіки:

"Тоді вже йде чергування споживачів. Одні споживачі відключаються, а інші — включаються. Ці графіки є, але ми їх не запускаємо в роботу, тому що ми не розуміємо, які об'єми ми будемо знімати і на які періоди. Якщо ми отримаємо вказівку на довготривалий період відключень, то ми ці графіки оприлюднимо на наших сторінках".

Сергій Невмержицький додав, що вони дотримуються вказівок диспетчерського центру НЕК "Укренерго". І саме від їхнього розпорядження залежить, який графік обмеження електроенергії застосують.

"Є декілька видів графіків. Один з них — обмеження потужностей для промислових підприємств з потужністю 150 кіловатів і більше. Таких підприємств у області — 94. Для них є пʼять таких черг. У випадку, якщо графіки обмежень потужностей не спрацювали — вводяться аварійні відключення. У цих графіках є десять черг. Відключення діють як для юридичних споживачів, так і для побутових. Якщо вводяться всі черги, то по області 123 мегавати повинні бути зняті з потужностей. Треті — спеціальні графіки аварійних відключень для високовольтних ліній — 35-110 кіловольт. Вони повинні виконуватися миттєво, щоб уникнути розриву в енергосистемі", — зазначив голова правління Рівнеобленерго.

Жителів області закликають не перевантажувати електромережі, особливо у вечірній період з 18:00 до 23:00, наголосила заступниця голови ОДА Людмила Шатковська:

"Ми розуміємо, що ворог намагається знищити нашу енергетичну систему. З 2022 року всі відчували ці графіки відключень, як населення, так і підприємства. Прохання до всіх споживачів, особливо до населення області, економити електроенергію та утримуватися від включення потужних приладів. Ці декілька кВт можуть бути критичним для забезпечення повноцінної роботи енергосистеми".

15 травня з 6:40 до 09:00 диспетчерський центр "Укренерго" застосував контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України. Для об'єктів критичної інфраструктури обмеження не застосовуються. Серед причин зникнення світла також називають зростання споживання електроенергії через прохолодну погоду.

Попередні масовані обстріли України

22 березня Росія почала новий етап масованих обстрілів української енергетики. Тоді окупанти випустили 88 ракет і 63 "шахедів", що стало найбільшою атакою на енергосистему за час війни. Зокрема росіяни вдарили по ДніпроГЕС.

29 березня Росія здійснила комбіновану атаку по території України із застосуванням ударних дронів і ракет. У Повітряних силах ЗСУ вказали, що було знищено 26 ракет різних типів та 58 "шахедів".

11 квітня РФ випустила понад 40 ракет та ще близько 40 дронів по об’єктах критичної інфраструктури Харкова та області, по Київській, Запорізькій, Одеській та Львівській областях.

У компанії ДТЕК оголосили про серйозні пошкодження обладнання внаслідок удару РФ по двох теплоелектростанція в Україні. Енергетики ліквідовували наслідки та відновлювали роботу обладнання.

Згодом у "Центренерго" уточнили, що внаслідок обстрілу російськими окупантами повністю знищено Трипільську ТЕС. На місці виникла масштабна пожежа. Повідомлялося, що втрачено 100% генерації енергії.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook