Фігурка з глини врятувала життя військовому: її зліпила юна рівнянка з аутизмом

Ексклюзивно
Фігурка та малюнок Марини Усенко. Facebook Марина Усенко

Фігурка, яку зліпила 17-річна рівнянка Марина Усенко, врятувала життя військовому. Виріб з полімерної глини в кишені бійця зупинив уламок снаряда і вберіг від поранення. Роботи дівчини військовим передали волонтери. Фігурки з полімерної глини вона почала робити вісім років тому. Зайнятися ліпленням дівчинці з аутизмом порадив реабілітолог.

Про це Суспільному розповіла матір Марини Тетяна Усенко.

Фігурка, яка врятувала життя військового

Фото фігурок з полімерної глини, які ліпить Марина Усенко, її мама виставляє у Facebook на своїй сторінці і в профільних групах.

"Одна жінка замовила пару дракончиків, бо зараз рік Дракона. Ми відправили фігурки поштою у Запоріжжя. Пізніше вона мені написала, що забрала посилку і відкрила її в госпіталі, щоб показати військовим. Жінка зазначила, що настільки були емоції у хлопців, вони раділи, роздивлялися фігурку, їм дуже сподобалося", — розповіла Тетяна Усенко.

Facebook Марина Усенко

Вона зауважила, що потім попросили надіслати ще фігурок, щоб подарувати військовим:

"Вона попросила 10-20 фігурок для хлопців, що лежать у госпіталі. У нас робіт вистачало, надіслали більш як 30. У відповідь військові передали Маринці солодощі. Деякі фігурки хлопці обрали для себе, а ті, що лишилися — передали побратимам. І нещодавно ця жінка мені надіслала повідомлення від волонтерки, яка передавала Маринчині роботи. Вона написала, що одна її фігурка врятувала бійця — зупинила уламок, що навіть сорочку не продірявило. Коли я це прочитала, відчула радість і водночас біль", — додала матір юної скульпторки.

Тетяна Усенко розповіла, що у 2022 році вони дарували фігурки волонтерам. Згодом люди почали замовляти роботи та передавати їх бійцям:

"Розповідали, що хлопці дуже раділи, а деякі навіть плакали, настільки було приємно. Багато людей пише, що відчувається енергетика фігурки, тепло".

Facebook Марина Усенко

Окрім цього, Марина Усенко долучається до шкільних ярмарків, а також її роботи відправили в Польщу, Чехію, Німеччину та Францію.

Ліплення з глини

Свої перші фігурки Марина виліпила у 7 років. Зайнятися цим дівчинці з аутизмом порадив реабілітолог.

"Спеціалісти казали, що в неї взагалі немає моторики. На заняттях вони ліпили з пластиліну, вдома також ми допомагали їй ліпити. Потім пішли у школу і там нам порекомендували використовувати полімерну глину. З дев'яти років вона почала ліпити фігурки з полімерної глини. Ідеї для робіт Марина шукає в інтернеті, використовує планшет, який їй подарували в рамках проєкту "Добро на Різдво", — розповіла Тетяна Усенко.

Марина Усенко. Фото: Суспільне Рівне

Окрім створення фігурок з полімерної глини, Марина також захоплюється малюванням.

"У школі вчителька сказала, що у Марини є здібності до цього. Коли розпочався карантин, ми купили їй гуаш, вона шукала в інтернеті зразок і малювала. З часом ми перейшли на акрилові фарби. Зараз вона малює на папері, на склі та тканині", — додала матір дівчини.

Що розповіла про своє хобі Марина у 2023 році — у сюжеті Суспільного.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook