Співають під гітару: молодь на Рівненщині збирає гроші на допомогу для військових

Микола Мартинов та Анна Манзик. Facebook Марина Гаврилюк

Гурт молоді із Каноницької громади на Рівненщині, збирає гроші для військових співом під гітару. Виступають у Володимирці та Вараші. Зібране передають місцевим волонтеркам із жіночого колективу української пісні "Чарівниці", які виготовляють домашню ковбасу для ЗСУ.

Як розповів Суспільному один з учасників гурту, 18-річний Микола Мартинов, ця ідея виникла в кінці квітня:

"Ми просто вирішили зібратися поспівати з гітарами. А потім подумали, що можна спробувати організувати збір. Зробили табличку, поклали чохол від гітари поряд та почали співати. Люди підходили, слухали, кидали гроші. Тоді всі гроші ми віддали "Чарівницям" на ковбаски для військових".

Зі слів Миколи Мартинова, у такий спосіб гурт збирав гроші двічі — у Володимирці та у Вараші:

"У Вараші ми співали в центрі міста, підходили хлопці, дівчата, кидали донати свої. Людям подобалося. Тоді ми відправляли гроші на ковбаски та на дрони також. І хоч суми не надто великі, але хоч так допоможемо. "Чарівниці" — наші місцеві волонтерки, ми бачимо, як вони працюють, тому ось так і вирішили все передати для них".

До складу співочого гурту, окрім Миколи Мартинова, входять ще Іван Рибачик, Анна Манзик та Андрій Кравець, з якими збиралися співати разом під гітару і раніше.

"Ми не репетирували, просто нам усім подобається спів під гітару. Я почав співати під гітару та грати десь чотири роки тому, всьому вчуся в YouTube. Плануємо і далі збиратися, як дозволятиме погода", — розповів Микола Мартинов.

Волонтерка Марина Гаврилюк із "Чарівниць" про ініціативу

"Микола написав мені у месенджер, розповів, що зібрали гроші, співаючи під гітару у грозу на площі у Володимирці. Попросив номер рахунку. Для мене то був шок — діти мені незнайомі, але ось так вирішили. У мене сльози в очах були. Мало таких є, насправді. Витратити свій день на добру справу у таку погану погоду — такі молодці! Стараються, правильне виховання у дітей. Це ж кожен може щось таке робити, як ця молодь, але не кожен хоче".

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook