Екостежку "Урочище Вільхава" у нацпарку "Дермансько-Острозький" на Рівненщині облаштували для інклюзивних екскурсій. Маршрут адаптували для потреб людей з порушенням зору. Зокрема встановили стенди зі шрифтом Брайля, бортики та троси для переміщення. Перші екскурсії планують проводити у травні-червні 2024 року.
Про це Суспільному повідомила завідувачка сектору еколого-освітньої роботи та рекреації Дермансько-Острозького національного природного парку Надія Павлова.
З її слів, екскурсії для людей з порушенням зору проводитимуть на базі маршруту "Урочище Вільхава". Вздовж екологічної стежки встановили адаптивні таблички та стенди зі шрифтом Брайля:
"Там є вибиті гриби та таблички птахів. На дотик люди, які мають проблеми із зором зможуть відчути, побачити, уявити певний вид птаха або гриба".
Проводитимуть екскурсії працівники парку. Завсектору еколого-освітньої роботи та рекреації нацпарку зауважила, що на маршруті встановили бортики за допомогою яких люди зможуть орієнтуватися в місцевості.
"Ця стежка має кінцевий маршрут. Переходи відокремлюються за допомогою тросів. Ми їх спочатку проводимо по цьому тросу, потім його перечіплюємо і ведемо уже іншим маршрутом, щоб ніхто не заблукав", — додала Надія Павлова.
Вона повідомила, що 23 квітня за цим маршрутом провели контрольний майстер-клас для експертів з безбар'єрності:
"Вони були в захваті. Тому що, по-перше, був дуже гарний сонячний день та співали птахи. Вони казали, що це як один з елементів інклюзивності, за яким можна краще пізнати все навколо. Також нам була надана хороша рекомендація, щоб ми розробили інклюзивний стенд по видах мохів".
Екскурсії планують запустити з травня-червня. Протяжність маршруту — два кілометри.
Урочище Вільхава
За інформацією Надії Павлової, екологічна стежка "Урочище Вільхава" — це лісовий заказник місцевого значення, розташований у Рівненському району. Його площа — 539 гектари. Входить до складу Національного природного парку "Дермансько-Острозький". Заказник створили для збереження ділянки мішаного лісу. Також там зростають червонокнижні види рослин, зокрема орхідеї.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook