"Серед десятків облич завжди впізнає татове": історія сім'ї загиблого військового з Рівного

Ексклюзивно

Рівнянка Валентина Чудінович декілька разів на тиждень приводить свою дворічну доньку Мар'яну на майдан Незалежності. Там дівчинка обіймає портрет свого батька — 23-річного нацгвардійця Максима. Родина загиблого бійця просить присвоїти йому звання Героя України.

Про любов до доньки та бойовий шлях чоловіка розповіла Суспільному Валентина Чудінович.

23-річний нацгвардієць Максим Чудінович загинув у липні 2023 року на Запоріжжі. Вдова військового Валентина разом із дворічною донькою Мар'яною приходять на майдан Незалежності до стенда з його зображенням.

"Серед десятків облич вона завжди впізнає татове, обіймає його, біжить до нього, шукає серед різних портретів. На майдан приходимо кілька разів на тиждень", — поділилася Валентина Чудінович.

Дружина та донька Максима Чудіновича на майдані Незалежності у Рівному.

Сім'я загиблого Максима Чудіновича.

Максим Чудінович підписав контракт з Нацгвардією у 2019 році. Чоловік брав участь в Операції об'єднаних сил. На початку повномасштабного вторгнення охороняв рівненський аеропорт.

"Його не пускали додому, взагалі нікуди не пускали. Аеропорт — казарма — аеропорт. Ми не бачились довго. Він увесь час казав, що не хоче тут сидіти. Він був у патрульній роті — охороняли місто. Він хотів бути важливим для країни. Казав: «Мар'янка, як виросте, спитає, де я був під час війни, а я ж не скажу, що я сидів дома». Він дуже хотів її захищати там, на сході, й була пропозиція перевестися у бойову частину", — розповіла вдова бійця.

У березні 2023 року Максим долучився до 14-ї бригади оперативного призначення "Червона Калина". Виконував обов'язки головного сержанта протитанкової батареї, потому був стрільцем-кулеметником.

Максим Чудінович на службі. Фото надала Валентина Чудінович

Рідні військового востаннє бачили його на початку липня 2023 року, коли він приїздив у відпустку.

"Один хлопець поїхав у відпустку, була його черга йти на завдання. Хотіли на заміну одного поставити, а Максим сказав: «Ні, я хочу». Його перепитували: «Ти точно хочеш, ти впевнений?». Він сказав: «Так, нікому не кажіть, я йду». Він сказав, що знайшли рівчак, де сховаються від уламків. Зранку він вже був поранений. В машину, в якій його везли влучив безпілотник", — розповіла Валентина.

Дружина загиблого бійця.

Максим Чудінович разом із донькою.

Про загибель Максима родині повідомили не одразу. Військовий вважався зниклим безвісти. В листопаді 2023 року ДНК-експертиза підтвердила його смерть.

"Ми чекали його в полоні, хоча б в полоні. На найгірше ми взагалі не розраховували. Мріяли постаріти разом. Казав: «Буду всіх наречених відбивати у Мар'яни до 30 років, не дам вийти заміж». Як пропав, донька плакала, чекала його, кликала тата. Хотіла до тата і все", — розказала Валентина.

Родина Чудіновичів. Фото надала Валентина Чудінович

Батько Максима — Віктор Чудінович також воював на фронті під час повномасштабного вторгнення. Чоловік розповів, що син хотів служити разом з ним, на одній бойовій позиції:

"В нього була мрія зустрітися першій лінії фронту. Завжди ми сперечалися. Кажу: «Ти не уявляєш, що тут робиться. Не йди, бережи дівчат, сиди вдома». Якщо є пекло на землі — воно тут, на цій лінії. Він не послухав: «Ти там, я піду, і все». Він — моя гордість, дійсно. Я пишаюсь, що виростив такого сина. Підпишіть петицію, він того вартий, він заслужив це звання".

У січня 2024 року вдова зареєструвала петицію про присвоєння звання Героя України Максиму Чудіновичу. Станом на 19 квітня, вона набрала більше необхідних 25 тисяч голосів.

Батько Максима Чудіновича.

Могила Максима Чудіновича.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook