"Вона прикривала хлопців, які відходили": на Рівненщині попрощалися зі снайперкою Катериною Шинкаренко

На Рівненщині в Острозі 16 квітня попрощалися із 30-річною снайперкою Катериною Шинкаренко з позивним "Віскі". Вона загинула 22 лютого під час відходу військ з Авдіївки на Донеччині.

Рідні й побратими Катерини Шинкаренко поділилися спогадами про неї.

30-річна снайперка родом з Краматорська на Донеччині. У 2022 році через постійні обстріли її родина переїхала в Острог до знайомих.

Снайперка Катерина Шинкаренко з позивним "Віскі".

Вдівець Андрій Божко поділився, що у цивільному житті дружина захоплювалася катанням на велосипеді. Також з його слів, вона мріяла проїхати дистанцію Париж — Брест — Париж:

"Хотілося їй побувати там, перевірити себе на такій відстані. Вона проїхала багато марафонів. Я не міг так кататися, зі Львова в Краматорськ доїхати не кожен може. Вона небагато розповідала мені про свою роботу, але в мирному житті вона була дуже-дуже сильною".

Чоловік загиблої снайперки Андрій Божко.

Катерина також навчила їздити на велосипеді свого семирічного сина Дениса. Він поділився, що хотів робити це разом з мамою після її повернення мама з війни.

"Я їй пообіцяв, коли навчусь кататися, то ми з нею вдвох кудись поїдемо, але так не вийшло. Мені сумно за маму, дуже. Я думав, що вона повернеться живою і неушкодженою. Мені дуже сумно", — розповів син загиблої.

Син загиблої снайперки Денис.

Після служби у Свято-Миколаївському храмі зі снайперкою прощалися на майдані Свободи. Жителька Острога Валентина розповіла, що особисто військову не знала, але не могла не на прощання з нею:

"Я так перейнялася смертю цієї дівчини, цієї героїні. Я вирішила кинути всі свої справи і прийти на її похорон".

Побратим військової з позивним "Діджей" розповів про день загибелі Катерини:

“Вона була єдиною дівчиною, з великим серцем, з вольовим характером. Пам'ятаю цей день, коли познайомились, тоді був у наряді, в липні. Ми були на Вугледарському напрямку. Загинула вона під Авдіївкою, коли був тактичний позиційний відхід. Вона прикривала хлопців, які відходили. У той момент так сталося, що вона загинула”.

Побратим військової з позивним "Діджей".

Військова має орден "За мужність" ІІІ ступеня, відзнаку "Золотий хрест" та "Хрест доблесті".

Снайперка Катерина Шинкаренко загинула 22 лютого в Авдіївці. Про смерть снайперки рідним повідомили 10 квітня. Поховали її на Алеї Героїв в Острозі.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook