На Рівненщині збудують новий корпус медичного центру: яку допомогу надаватимуть

Ексклюзивно
Проєкт корпусу Регіонального центру надання психіатричної, наркологічної та реабілітаційної допомоги. Фото з Facebook Департаменту ЦЗ та ОЗ населення РОДА

На Рівненщині планують збудувати новий корпус Регіонального центру надання психіатричної, наркологічної та реабілітаційної допомоги. Його проєкт оприлюднили 10 квітня. Корпус буде розрахований на 300 людей, будівництво хочуть розпочати у 2024 році.

Директор Острозької обласної психіатричної лікарні Вадим Бондарчук розповів Суспільному детальніше про цей проєкт.

З його слів, новий корпус будуватимуть на території психлікарні:

"Для цього демонтують приміщення, які раніше збудовані та вже морально і технічно застаріли. Це буде новий збудований корпус для психіатрії, реабілітації, наркології — він все об'єднуватиме. Аналогів таких корпусів немає, ми його розробляли ексклюзивно під наше місто, під вимоги психіатрії, включаючи специфіку історичності нашого міста".

За його словами, корпус буде розрахований на 300 людей. Там планують облаштувати бомбосховище, лабораторію, приймальне й діагностичне відділення.

"На даний час розробили повністю проєктно-кошторисну документацію, пройшли експертизу і начальник ОВА її затвердив. Почати будівництво планують у цьому році, скільки часу воно триватиме — невідомо, але всі зацікавлені в тому, щоб були дотримані усі будівельні норми та якнайшвидше здати приміщення в експлуатацію. В країні є великий запит на медичні послуги, не лише з психіатрії, але й реабілітації", — розповів директор закладу.

Вадим Бондарчук зазначив, що хочуть надавати допомогу не лише для людей з психіатричними розладами, але й реабілітуватимуть військових та переселенців.

Він додав, що гроші на проєктно-кошторисну документацію виділили з обласного бюджету, а джерело фінансування будівництва визначатиме Міністерство охорони здоров'я.

У дописі обласного департаменту цивільного захисту та охорони здоров'я населення у Facebook зазначили, що послуги будуть доступні не лише для жителів Рівненщини, але й Хмельницької та Тернопільської областей.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook