Перша вистава — "Колобок" із джаз-бендом: у селищі на Рівненщині діти з педагогом організували настільний театр

Ексклюзивно
. Фото: Суспільне Рівне

У Володимирці на Рівненщині організували дитячий настільний театр. Вихованці студії "Скриня" у Центрі культури і дозвілля разом з педагогом виготовили декорації і персонажів для вистави "Колобок". Казку осучаснили, додавши джаз-бенд. Відео вистави виклали у YouTube.

Як розповів Суспільному керівник блоку креативного малювання та лялькового театру студії мистецького розвитку "Скриня" Віктор Ковальчук, ідея настільних вистав — спонтанна:

"Ми з вихованцями малювали й подумали, що добре було б зробити якусь колективну роботу, такий собі творчий проєкт. Й діти погодилися намалювати повноцінну виставу. Визначалися між "Ріпкою" та "Колобком". Обрали "Колобка", але вирішили трохи осучаснити сюжет, щоб не було банально. Ще до появи сценарію діти почали ліпити героїв з пластиліну".

Пластилінові персонажі для настільної вистави. Фото: Суспільне Рівне

Малювати декорації, клеїти меблі, дерева, ліпити персонажів, зі слів Віктора Ковальчука, дітям сподобалося. Поки вони над цим працювали, педагог думав, як зробити казку сучаснішою, цікавішою. Так у настільній виставі з'явився джаз-бенд.

“Я подумав, що діти в студії займаються, вивчають пісні, а Колобок же ж в казці співає, то а чому б йому не зібрати таку джаз-банду? То у нас дітки у виставі ще й співають!”

Відеозапис настільної вистави "Колобок" студії "Скриня"

Настільний театр змайстрували з того, що було під рукою

Віктор Ковальчук розповів, що всю настільну сцену змонтували з матеріалів, які були під рукою. Для цього згодилися картонна коробка, пінопласт. З пластиліну виліпили голови персонажів, решту — вирізали з поролону, аби фігурки були легкими:

“Картонна коробка слугувала нам ширмою. Дітки намалювали на ній дерева, стіну будинку. Для них це теж був захоплюючий процес, бо раніше не робили такого. Пінопласт використали за основу, до нього кріпили нерухомі елементи, дерева, наприклад. Розміри персонажів вже підбирали під розмір сцени”.

Підготовка до вистави. Фото: Суспільне Рівне

Діти робили усе самі, Віктор Ковальчук допоміг лише вирізати тулуб із обрізків поролону, вкрутити дріт, щоб водити ляльок на сцені, та з’єднати частини фігурок гарячим клеєм.

“Дітки маленькі, в основному перший, другий клас, тож їм просто небезпечно працювати з тим, що може попекти чи вколоти. Тож вони ліпили-малювали, підклеювали, дерева робили, вони у нас змінюються — то сосни, то листяний ліс, то змішаний”.

Фото: Суспільне Рівне

Діти приходили гарно провести час

Далі, зі слів Віктора Ковальчука діти вчилися водити персонажів та озвучувати їх. Працювати над виставою почали в середині січня, а фінальне відео змонтували на початку лютого.

“Монтаж зайняв багато часу, насправді. Це були мої вечори, коли я підбирав музику, працював, аби все виглядало логічним. Бо ж ми знімали різні сцени: коли з'являвся новий персонаж — змінювали декорації, знімали з усіх боків, щоб різні плани були. Коли знімали фінальну сцену, то змінювали положення чотири рази. На зйомки кухні, наприклад, витратили десь годину, на звірів — ще три. Але вийшло незвично, дітям сподобалося”.

Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook