Рух транспорту через тимчасовий міст біля Сарн на Рівненщині: водії не дотримуються графіку

Ексклюзивно
Проїзд автотранспорту технологічним мостом через річку Случ. Фото: Суспільне Рівне

При проїзді через технологічну переправу через річку Случ на Рівненщині біля мосту, який ремонтують, водії не дотримуються графіку. Він — один для всіх категорій автотранспорту й опублікований 25 грудня. Іншого — не існує.

Про це в коментарі Суспільному повідомив заступник начальника служби відновлення та розвитку інфраструктури в Рівненській області Дмитро Леонтіюк.

Він додав, що проїхати через переправу усім категоріям автотранспорту можна за єдиним графіком:

“З 6:00 до 8:00 та з 18:00 до 21:00. Однак, цих вікон проїзду ніхто з водіїв не дотримується. Тому так — рішення про пропуск чи непропуск усіх видів транспорту приймає підрядна організація, залежно від робіт, які виконують”.

Рух автомобілів контролюють світлофором та регулювальником в обох напрямках. Водіям слід дочекатися зеленого сигналу або дозволу на проїзд жестом. При цьому Дмитро Леонтіюк зауважив, що час очікування може бути різним й інколи утворюються черги з автомобілів при в'їзді на міст, особливо в години пік. Пішки перетнути переправу можливо, як і раніше, без обмежень.

Автомобільна черга на проїзд технологічною переправою. Фото: Суспільне Рівне

Також заступник начальника служби відновлення та розвитку інфраструктури в Рівненській області розповів:

"Темпи виконання ремонтних робіт мосту на міжнародній трасі М-07 Київ — Ковель — Ягодин залишаються високими й перевищують прогнози проєктанта. Однак, уповільнення можливе, враховуючи активний рух цивільного автотранспорту та можливі несприятливі погодні умови.

Ті роботи, які зараз виконуються, зокрема, облаштування гідроізоляції, а надалі облаштування шарів асфальтобетону — це надзвичайно метеозалежні процеси. Температура, вологість, опади — грають свою роль".

Проїзд вантажівки технологічною переправою. Фото: Суспільне Рівне, 15 лютого 2024 рік

Керівник проєкту на місці ремонтних робіт зазначив кореспонденту Суспільного, що за сприятливих погодних умовах наприкінці лютого 2024 року ремонт мосту буде завершальному етапі. Це, ймовірно, дозволить відкрити рух автотранспорту переправою.

“Теоретично, це припустити можна. Однак, знову ж таки, багато чого залежить саме від метеорологічної ситуації. Аби запустити асфальтобетонний завод в теперішніх реаліях потрібно щонайменше дві доби часу. Бо бітум у досить великому обсязі зберігається й потрібно спалити величезну кількість енергоносіїв, щоб розігріти його до робочої температури. Чи буде у нас протягом цих декількох діб сприятлива погода? Станом на зараз я не готовий це підтвердити”, — резюмував Дмитро Леонтіюк.

Історія з капремонтом мосту

Міст на міжнародній трасі М-07 Київ — Ковель — Ягодин на капремонт перекрили у ніч на 1 серпня 2023 року. Об'їзд організували через дороги Т-18-11 Клесів — Михалин — Березне та Н-25 Городище — Рівне — Старокостянтинів селами Вири, Михалин, Городище та Малинськ. Загалом проїзд став довшим на десятки кілометрів.

Згодом відкрили альтернативний шлях — тимчасовий монтажний міст. Але через місяць його закрили, бо водії не дотримувалися визначеного графіку.

20 жовтня начальник Сарненської районної військової адміністрації Олександр Кохан повідомив, що якщо погода сприятиме проведенню капітального ремонту мосту через річку Случ біля міста Сарни на Рівненщині, то рух технологічною переправою можуть відкрити у січні 2024 року.

Скільки коштує ремонт

На порталі публічних закупівель ProZorro є дві закупівлі, що стосуються капремонту мосту через Случ. Першою у спрощеній закупівлі вказана ціна майже 390 млн грн, виконавець — ТзОВ "Спільне українсько-німецьке підприємство "Автострада".

Друга закупівля, оприлюднена у серпні 2023 року, вказана у розмірі майже 527 млн грн. Там виконавцем вказане ТзОВ "Група компаній "Автострада".

"Капітальний ремонт мосту через Случ — це була одна з критичних необхідностей для забезпечення сталого функціонування транспортного сполучення, зокрема, військового, тому урядом було прийнято рішення про включення цього об'єкту, досить обмеженого в умовах воєнного стану, які будуть ремонтуватися", — зазначали раніше Суспільному у Службі відновлення та розвитку інфраструктури.

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook