У редакції Володимирця на Рівненщині облаштували кінозал. За два місяці організували 11 показів фільмів, за які вдалося виручити приблизно вісім тисяч гривень. Половину цієї суми передали волонтерам. Анонсують сеанси у соцмережах.
Як розповіла Суспільному начальниця відділу ТОВ "Володимирецький вісник" Дарина Босик, ідея з кінозалом "Простір.City" з'явилася після відкриття коворкінгуКоворкінг (англ. Co-working — спільно працювати). У широкому сенсі — модель організації роботи людей, найчастіше фрилансерів, з різним типом зайнятості у єдиному робочому просторі., який облаштували самотужки з підтримкою благодійників:
"Ми мали вже гарне приміщення, обладнання, а головне — бажання створити щось для жителів громади і допомогти Збройним Силам України. Сюди забрали студійні монітори і сабвуферСабвуфер — частина акустичної системи, що відтворює звуки дуже низьких частот, які спрощено називають "бас" тимчасово зі студії звукозапису — це ж можна переносити".
Перший сеанс відбувся 25 листопада 2023 року — до Дня памʼяті жертв голодоморів в Україні в редакції демонстрували стрічку "Ціна правди". Відтоді кінопокази організовують щонеділі.
"Загалом вже було 11 показів. Це рейтингові фільми та мультфільми. Бували і такі випадки, коли наші глядачі та глядачки самі пропонували, що бажали б переглянути, звісно ж, ми прислухалися. Ми купуємо підписку на високу якість фільму та анонсуємо у наших соцмережах. А тепер вже й "сарафанне радіо" працює".
Обмежень за віком тут немає, але найчастіші відвідувачі — діти 5-16 років.
"На сеанс залишаються і татусі з матусями, або поки діти в нас на мультику, батьки мають нагоду десь собі трохи часу присвятити, адже хтось із працівників є відповідальний за сеанс. Батьки запитують, коли закінчиться, і вже приходять по дітей".
Половина вартості квитка — волонтерам
Квиток на показ коштує 100 гривень, половину вартості редакція передає волонтерам. Кінозал "Простір.City" має гасло — "Донать комфортно". Для постійних відвідувачів — кожен шостий сеанс безкоштовний:
"Вже навіть є кілька глядачок, які скористалися цією можливістю. На початку, щоб залучити глядачів, між кожними десятьма розігрували шоколадку".
Чотири тисячі, зібрані з показів, передали на потреби волонтерів, частину – на технічну підтримку гуманітарної місії "На щиті":
"Знаєте, що приємно? Нам із сіл наші передплатники-пенсіонери вже двічі передавали гроші, щоб і від них ми задонатили!", — зазначила Дарина Босик.
Вона додала, що "Простір.City" — це не лише кінозал, а й приміщення комфортного спілкування. До Міжнародного дня волонтера тут організували майстер-клас із виготовлення кікімор та окопних свічок.
"Вдалося зацікавити дітей до волонтерства і вони тепер допомагають нашим активісткам у Володимирці".
До кінозалу — усім класом
27 січня на мультфільм до "Простір.City" прийшли п'ятикласники місцевого ліцею "Колегіум". Замовили кінозал на суботу, бо хвилювалися, що у неділю не вистачить усім місця.
Мама однієї з учениць Альона Хрусь, яка запропонувала таке дозвілля для школярів, розповіла, що таким чином вирішили здружити дітей та долучити до доброї справи:
"Дуже хочеться, аби наші діти мали спільні спогади, інтереси, вчилися донатити. Зараз холодно, нема куди повести діток. А тут затишно, тепло, зручні пуфики. Моя донька сюди вже ходить, як на роботу щонеділі! Коли діти ввірвалися сюди, то було враження, ніби вони не їли цілий день: бо ж можна було брати з собою якісь снеки, перекуси, як в кіно. Їм подобається! Це ж і мультик подивитися, і разом побути, і задонатити на наш волонтерський центр".
Класна керівниця п'ятикласників Марина Русін розповіла, що візит до кінозалу в редакції — це перше спільне дозвілля її учнів за межами школи:
"Дуже добре, що через таке дозвілля дітям прищеплюється поняття допомоги, волонтерства. І можна згуртувати дітей, побачити їх не в школі. Бо в п'ятому класі вони ще трохи розгублені".
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook