Перейти до основного змісту

Реформа НУШ: у Дубні на Рівненщині батьки обрали майбутній академічний ліцей

Ексклюзивно
. Колаж: Суспільне Рівне/сайт УО Дубенської міськради

Батьки дошкільнят та учнів у Дубні на Рівненщині через онлайн-опитування обрали ліцей, який з 2027 року має стати академічним. 66,8% голосів респонденти віддали за ліцей №8. Наступний крок – подати результати на розгляд Рівненської обласної ради, яка до 1 вересня 2024 року має затвердити заклад як академічний.

Результати голосування Суспільному повідомили у Дубенському міському управлінні освіти.

Три дні тривало онлайн-опитування щодо вибору майбутнього академічного ліцею, яке створили спеціалісти Дубенського міського управління освіти. Обирали між двома закладами: Дубенський ліцей №6 і Дубенський ліцей №8. Саме ці варіанти були запропоновані спеціальною робочою групою як такі, що відповідають вимогам академічного ліцею: зручне розташування, відповідна матеріально-технічна база, укриття, можливість вмістити понад 720 дітей.

На питання, який ліцей із 2027 року має стати академічним, відповіло 2214 опитаних. За Дубенський ліцей №6 проголосувало 734 людини (33,2%), а за Дубенський ліцей №8 – 1480 людей (66,8%). Результати голосування затвердили.

Як повідомили в управлінні освіти, пропозицію зробити ліцей №8 академічним має затвердити Рівненська обласна рада. Кожна громада буде подавати свої пропозиції і облрада до 1 вересня 2024 року має затвердити мережу закладів.

"Я розумію, що під час війни важко впроваджувати якісь зміни. Є чимало людей, яким вони не подобаються. Але ця реформа однозначно втілиться в життя. Щодо нашого випадку, то першочергово все залежить від того, як до змін поставляться педагоги й адміністрація закладів. Якщо вони будуть якісно виконувати свою роботу, покликану на реформування НУШНова українська школа, то все в нас вийде, як і вийшло з реформуванням початкової школи. Це ж та сама реформа, це її черговий етап", – розповіла начальниця Дубенського міського управління освіти Наталія Іваницька.

За словами посадовиці, спеціальна робоча група працює і над іншими питаннями щодо формування мережі закладів загальної середньої освіти. Оскільки з академічним ліцеєм визначилися, то наступний крок – вирішити, в якому статусі залишаться інші навчальні заклади.

"Моя думка – Дубенські ліцеї №1, №6 і №7 лишити гімназіями зі структурним підрозділом (1-9 класи), ліцей №2 та ліцей №5 зробити гімназіями без структурного підрозділу (базова школа 5-9 класи), ліцей №3 – початковою школою (1-4 класи), Дубенська початкова школа має так і лишитися початковою, ну і ліцей №8 – академічним. Була на засіданні ще одна пропозиція – залишити все як є, тобто всі заклади, крім ліцею №8, мають лишитися гімназіями зі структурними підрозділами. Учасники робочої групи взяли час обдумати ці два варіанти", – додала Наталія Іваницька.

Як розповіла чиновниця, міське управління освіти до 2 лютого має розробити ще одне опитування для батьків та учнів щодо поетапності переходу в реформу. Щоб дубенчани вирішили, чи хаотично впроваджувати зміни — за місяць до 1 вересня 2027 року всіх учнів перевести між школами, чи поступово — кожен навчальний заклад поетапно до 2027 року буде формувати у себе відповідну ланку.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції