Після критики у соцмережах влада селища на Рівненщині проводить опитування, чи прикрашати ялинку

Справа — ялика у Володимирці в 2022 році. Колаж: Суспільне Рівне/Фото: Facebook Володимирецька селищна рада

На Рівненщині влада селища із населенням у майже десять тисяч людей, після критики у соцмережах намірів прикрасити живу ялинку до свят, влаштувала опитування жителів про доцільність такої декорації. Йдеться про Володимирець, це колишній районний центр на півночі області.

Секретар селищної ради Юрій Блищик розповів Суспільному, що такого негативу не очікували та пояснив, як реагуватимуть на результати опитування.

З чого усе почалось

28 листопада о 17:00 у Facebook Володимирецької селищної ради опублікували допис, у якому повідомили про намір прикрасити до свят ялинку, що росте у центрі селища

"Вже вдруге ми щоразу вагаємося чи традиційну ялинку встановлювати не лише вдома, а й у центрі селища. Адже не на часі… А потім з теплом і надією на перемогу й краще майбутнє згадуємо посмішки дітей, онуків. Керуючись не лише теплими спогадами, а й рішенням виконавчого комітету, Володимирецькою селищною радою було схвалено рішення про встановлення незамінного святкового атрибута й цього року", — йдеться у дописі.

Також там зазначили, що додаткових грошей з бюджету це не потребує, адже гірлянди та іграшки куплені, а прикрашати дерево мали б комунальники.

Критика й опитування

Анонс селищної ради зібрав більшість негативних коментарів. Користувачі здебільшого аргументували свій осуд тим, що в країні війна та часто відбуваються прощання із загиблими бійцями, а відтак — не до святкувань.

Також серед аргументів були відсутність алеї слави за загиблими та те, що ялинки для дітей будуть у кожного вдома або ж у школах.

Після цього на сторінці селищної ради опублікували опитування. Станом на 11:30 30 листопада 72% тих, хто взяв в ньому участь, висловились проти прикрашання ялинки.

Що каже влада

Секретар селищної ради Юрій Блищик, який тимчасово виконує оюбов'язки голови, розповів суспільному, що живу ялинку, що росте у Володимирці, почали прикрашати з 2021 року. Тоді ж купили іграшки та гірлянди:

"Цього року війна триває, ворог хоче нас залякати. А ми хотіли показати, що ми завдячуємо ЗСУ, не піддаємось на цей тиск і маємо демонструвати хоча б дітям, що наші воїни дають нам відчути такі хоч і формальні, але моменти свята".

Обурення в соцмережах, каже посадовець, його здивувало:

"Я до кінця не можу зрозуміти, чому це викликав цей факт. Минулого ж року була набагато гірша ситуація, так сказати, але всі були задоволені, коли ми подарували діткам хоча б 20 хвилин радості".

Водночас, зваживши на критику, прийняли рішення провести опитування.

"Бачимо, що є позитивні коментарі, зокрема, від наших хлопців, які захищають. А є пару осіб, які створили таку негативну атмосферу. Дивимось, що наше повідомлення більше схвалюють, аніж коментують. Але все ж вирішили створити опитування. Але ми й уявити не могли, що питання викличе такий резонанс", — сказав Юрій Блищик.

Завершиться опитування о 14:00 30 листопада. Після цього вирішуватимуть, чи скликати виконком для обговорення, чи залишити рішення про вбирання ялинки в силі.

"Оскільки рішення було обговорене на виконкомі, то і переглядати його, за логікою, має виконавчий комітет. Яке рішення ми будемо приймати — покаже час", — додав секретар.

Альтернативної ялинки у Володимирці немає, зазначив посадовець. Населення селища — до десяти тисяч людей.

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook