"Ми — вихідці з того світу": історія переселенця з Маріуполя, який переїхав на Рівненщину

Ексклюзивно

68-річний Володимир Машлякевич прожив в Маріуполі 23 роки. У 2022-му, через відсутність ліків проти діабету, йому ампутували ногу. Він з дружиною втратили свій будинок під час чергового обстрілу міста РФ та виїхали з окупації на Рівненщину до родичів.

Володимир розповів свою історію Суспільному.

Через відсутність змоги дістати ліки в окупованому місті, чоловіку з другим типом діабету довелося ампутувати ногу, а його дружина, розказав Володимир, не може відновити свій психологічний стан після пережитого:

"Якщо так розібратися, то ми — вихідці з того світу. Це не слова, це — так. Над нашим будинком літак заходив на бомбардування заводу Ілліча. Якраз він пускав ракети над нами: це такий звук, що не для нервових, коли ракета іде над тобою".

З його слів, під час обстрілу, він отримав поранення, через яке значно піднявся рівень цукру в крові:

"Міна від мене вибухнула десь близько семи метрів за двома стінками. Мені навіть потрапив уламок невеличкий. Трішки більше, ніж сірникова голівка. Він з часом вигнив і вийшов. Підвищився цукор, стало погано, сусідка прийшла, заміряла цукор — 37 одиниць на той час, замість 5.5".

Фото: Суспільне Рівне

Бувши в окупації, можливості отримати необхідні ліки не було. Їжі теж не вистачало, пригадав Володимир.

Він поділився, що через підвищення рівня глюкози у крові згодом почався некроз — змертвіння тканин ніг. У березні 2022-го року чоловіка привезли в Іловайську лікарню. Там йому ампутували ліву ногу:

"Спочатку пальці відрізали, хотіли врятувати ногу — не вийшло, і через десь десять днів вони на повторну. От перша операція півтори години під наркозом, другий раз півтори години. Ті медсестри, які обслуговували, казали: «Ми думали, що ви не вижили». У мене найнижчі показники були життєві".

Поки був у лікарні, у його будинок влучила російська ракета. Тоді з дружиною вирішили виїхати з міста:

"У мене там будинок згорів, все, що в будинку, частина документів у мене згоріла, але машина залишилася".

На своєму авто чоловік спочатку перетнув російський кордон. Потому через Білорусь доїхав до Польщі, а в липні 2022 повернувся в Україну до родичів на Рівненщині. В Антополі з дружиною винаймають квартиру. Із жовтня подружжя лікується в обласному центрі комплексної реабілітації в Олександрії.

"Основну ціль, яку ми поставили — це навчання ходити на протезах. Для того, щоб людину навчити ходити на протезі, повинні бути спеціалісти, які покажуть, як пересуватися за допомогою протезу й ми розпочали таке навчання", — розповіла директорка обласного центру комплексної реабілітації Оксана Кравчук.

Фото: Суспільне Рівне

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook