Понад 46 млн грн незадекларованих статків: ДБР повідомило ще одну підозру екскерівнику Рівненського обласного ТЦК

. Фото: ДБР

Державне бюро розслідувань повідомило про підозру екскерівнику Рівненського обласного терцентру комплектування та соціальної підтримки через незадекларовані статки на понад 46 мільйонів гривень. За даними слідства, частина нерухомості оформлена на його тітку, повідомили 26 жовтня на сайті Державного бюро розслідувань.

Це друга підозра офіцеру, у липні йому інкримінували побиття військового, який начебто хотів доповісти про порушення під час служби. У серпні президент Зеленський звільнив усіх військкомів в Україні.

Справа про незадекларовані статки

Слідчі ДБР під час розслідування встановили, що керівник обласного ТЦК має нерухомість та землею вартістю 46,6 млн гривень. Це різниця між вартістю виявленої нерухомості та офіційним заробітком посадовця.

"Він має будинок площею 280 кв. м у селі Поляниця у курортній зоні гірськолижного комплексу "Буковель". Також на сусідній ділянці посадовець займався будівництвом готелю у форматі розкішного "котеджного містечка" площею майже 500 кв. м. Дозвілля воєнком проводив на власній дачі площею 316 кв. м неподалік Яремче із домашнім більярдом та ставком, у якому розводив елітні види риби", — йдеться у повідомленні.

Фото: Суспільне Рівне

Фото: ДБР

Фото: ДБР

Фото: ДБР

За даними ДБР, ця нерухомість за документами належить тітці-пенсіонерці посадовця та сторонній довіреній особі. Серед майна, яке належить посадовцю — три квартири загальною площею майже 200 кв. м в Івано-Франківську та два гаражних приміщення.

"На одній з адрес виявлено та вилучено квадрокоптер, що використовується бійцями на передовій. Його походження також буде вивчене у межах досудового розслідування. Причетність посадовця до нерухомості підтверджують його телефонні розмови та переписування. Чоловік приймав рішення щодо будівництва, вів перемовини про вартість тих чи інших об’єктів під час купівлі, домовлявся про оформлення паперів на підставних осіб", — повідомляє пресслужба ДБР.

Фото: ДБР

Відео Державного бюро розслідувань

Керівнику обласного ТЦК та СП оголосили про підозру за фактом набуття держособою активів, вартість яких більше ніж на 110 500 гривень перевищує законні доходи. Санкція статті передбачає позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю до трьох років.

Посадовця відсторонили від службових обов’язків. Він перебуває під вартою без можливості внесення застави. Також військовий подавав апеляцію, щоб оскаржити запобіжний захід та поновитися на посаді, проте його клопотання були відхилені.

У суді під час розгляду попередньої справи інтереси військкома представляли троє адвокатів: Інна Хімін, Сергій Меркулов та Олексій Курись. До адвокатки дотелефонуватись Суспільне не змогло, Сергій Меркулов повідомив, що більше не представляє інтересів клієнта, а Олексій Курись зазначив, що коментарів не надаватиме, оскільки "не довіряє ЗМІ".

Справа про побиття військового

У липні 2023 року ДБР викрило керівників Рівненських обласного та районного терцентрів комплектування та соціальної підтримки, які побили військового та знущалися з нього. За версією ДБР, вони дізналися, що водій стрілецької роти однієї із військових частин Рівненщини планує доповісти про їхні порушення під час служби. Натомість керівники військкоматів вирішили цього не допустити та побили чоловіка.

"Керівник обласного ТЦК сам бив військовослужбовця, в той час, як керівник районного ТЦК усе це знімав на телефон. Під час проведення "виховних заходів" в хід пішла бита. Посадовці також змушували потерпілого ставати навколішки та вимолювати пробачення", — йдеться у повідомленні.

Керівнику обласного ТЦК та СП оголосили про підозру в перевищенні службових повноважень, вчинених в умовах воєнного стану. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 12 років.

Відео Державного бюро розслідувань

Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook