Собака, для порятунку якої вперше на Рівненщині фахівці ДСНС області задіяли дихальний апарат, нині проходить реабілітацію. Півторарічну хаскі водять у кисневу кімнату й на огляд до ветеринара.
Про це Суспільному повідомив власник собаки Ігор Дулич і надав її фото. А троє рятувальників розповіли, як реанімували хаскі Боні під час пожежі.
Пожежа сталася 2 жовтня у багатоквартирному житловому будинку на вулиці Василя Червонія. Вогонь спалахнув на четвертому поверсі. В квартирі, де це сталося, на той момент була лише півторарічна хаскі Боні.
Рятувальники винесли собаку з будинку й реанімували її за допомогою дихального апарата. Відео цього порятунку оприлюднила пресслужба ДСНС Рівненщини.
Речник обласної Служби порятунку Дмитро Мельник зазначив, що такий спосіб їхні фахівці задіяли вперше.
Володимир Степанюк — один із трьох рятувальників, які реанімували Боні. З його слів, діяли оперативно, адже тварина була у тяжкому стані:
"Були передчуття, що може не врятуємо. Але господарі дуже сильно хотіли, щоб його врятували і навіть самі брали в цьому участь, то песик вижив".
Разом із Володимиром Степанюком рятували хаскі Роман Душко та Андрій Савюк. Вони тоді вперше у своїй практиці реанімували собаку дихальним апаратом, призначеним для порятунку людей. Застосувати його — це ідея заступника начальника 1 пожежно-рятувальної частини Романа Душка.
"Це апарат на стисненому повітрі Drager, він є в кожному автомобілі. Використовуємо ми його для порятунку людей у задимлених та загазованих середовищах, він одразу подає кисень. Просто відкручуємо вентиль, натискаємо кнопку і виходить кисень, точніше не кисень, а стиснуте повітря", — пояснив Роман Душко.
З його слів, собаку рятувальники знайшли в одній із кімнат, вона заховалась під ліжко і знепритомніла. Водночас Роман Душко був упевнений, що дихальним апаратом її врятують:
"Найбільше запам'яталось, як поводилися власники тварини. Було видно, що вони більше хвилюються за тварину, аніж за своє майно. Як сказав мій водій: «Тварина є тварина і кожен заслуговує на життя, а квартиру можна відбудувати». Ми його відкачали, коли побачили, що собака стає на ноги, то накрили ковдрою. І після того господар відвіз його до ветеринара".
Закритий масаж серця для Боні робив Андрій Савюк. Домедичну допомогу вивчав в університеті та на професійних курсах, тому був упевнений, що робить усе правильно. хвилювався: "Специфіка в тому, що у собачки трохи слабші кості й потрібно було натискати легше. Якщо чесно, це вийшло на автоматизмі".
Власник Боні рівнянин Ігор Дулич повідомив, що собака почувається краще, зараз відвідує сеанси у кисневій камері й перебуває під наглядом ветеринара. Після пожежі шерсть його білосніжної хаскі стала сірою.
Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook