Звільняється директор диспансеру у Рівному, якого затримували на хабарі

Офiцiйно
. Фото: Управління СБ України в Рівненській області

Директор Рівненського фтизіопульмонологічного центру Федір Аврука подав заяву на звільнення. Її 27 вересня, за згодою сторін, підписав голова облради Андрій Карауш. Контракт з посадовцем має дострокове закінчитися 31 жовтня. У квітні очільника медзакладу СБУ затримала за підозрою в отриманні хабаря.

Розпорядження про звільнення опублікували на сайті облради.

Згідно з документом, заяву на звільнення подав Федір Аврука. Він очолював фтизіопульмонологічний центр у Рівному з листопада 2019 року.

"Звільнити Авруку Федора Сергійовича з посади директора комунального підприємства "Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр" Рівненської обласної ради за угодою сторін 31 жовтня 2023 року", — йдеться у розпорядженні.

Виконувачем обов'язків директора фтизіопульмонологічного центру стане Олена Мельничук, яка наразі обіймає посаду заступниці директора комунального підприємства.

З Федором Аврукою контракт продовжили у листопаді 2022 року, у розпорядженні голови облради йдеться, що він діятиме "по дату видачі відповідного розпорядження голови обласної ради про проведення конкурсу на зайняття посади... але не пізніше шести місяців після припинення чи скасування воєнного стану".

Затримання СБУ

У квітні 2023 року Федора Авруку затримали за підозрою у хабарництві. СБУ задокументувала факти отримання директором понад 860 тисяч гривень.

Фото: Управління СБ України в Рівненській області

Як зазначила речниця СБУ в області Анна Свінціцька-Савчук, посадовець гарантував безперешкодно приватизувати та передати майно одного із санаторіїв області, що знаходиться у комунальній власності вказаного підприємства.

"Окрім цього, він сприяв в оформленні та отриманні вказаної ділянки шляхом проведення заниженої оцінки вартості землі, на якій перебувають об’єкти нерухомості вказаного санаторію", — додала вона.

Фото: Управління СБ України в Рівненській області

Посадовцю повідомили про підозру. За інформацією "Четвертої влади", 20 квітня Печерський суд Києва відправив Федора Авруку під домашній арешт через "важкий стан здоров’я".

Журналісти неодноразово намагались сконтактувати із Федором Аврукою, однак, після затримання його відомий номер був поза зоною досяжності.

Протести та призначення на посаду

У листопаді 2019 року депутати обласної ради проголосували за призначення Федора Авруки директором обласного протитуберкульозного диспансеру.

Перед початком засідання противники призначення влаштували протест. Його організовували один з колишніх претендентів на цю посаду Юрій Лазаревич разом з головою координаційної ради об’єднання "Рада реформ Рівного" Святославом Клічуком:

"Депутати обласної ради хочуть підписати контракт на керівника тубдиспансеру з людиною, яка по закону не може бути цим керівником, адже не подала необхідні документи вчасно, не відповідала кваліфікаційним вимогам. Цю людину все одно щоразу просувають. Вже є рішення суду, ним визнано, що конкурс незаконний, скасований. І логічно, його було б оголосити по-новому", — розповідав Святослав Клічук.

За словами Юрія Лазаревича, у Федора Авруки не було обов’язкового семирічного стажу на керівній посаді, тому він не може очолювати протитуберкульозний диспансер. Сам Федір Аврука у червні 2019 року Суспільному розповів, що усі необхідні документи він надав.

Раніше, у серпні 2019 року, кандидатуру Федора Авруки виносили на сесію, але голосів "за" тоді не вистачило. Проти цього призначення також виступала громадська організація "Рада реформ Рівного".

Суспільне Рівне у Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook