Як Україна в 2023-му врешті позбавляється російських нафтопродуктів. Пояснює експерт

. Фото: УНІАН

9 травня уряд заборонив імпорт пального невизначеного походження. Це зробили для того, щоб заблокувати потрапляння російського палива, нафти та нафтопродуктів в Україну. Про те, чому до цього часу був дозволений імпорт російських нафтопродуктів, в телемарафоні Суспільне. Спротив розповів директор консалтингової групи А-95 Сергій Куюн.

Імпорт російських нафтопродуктів в Україну, хоч і не напряму, був дозволений до 9 травня 2023 року.

"Було дивне таке формулювання: з території Росії був заборонений імпорт, а якщо цей російський продукт імпортувався з іншої країни, куди він був привезений, то вже, начебто, можна.

Критична ситуація, за словами директора консалтингової групи, була зі скрапленим газом на початку весни:

"У березні був рекорд: постачання пропану-бутану, ми фіксували, було 70% від всього імпорту. Це дуже багато. Ця ситуація ризикує перекинутись ще на постачання дизельного пального".

Крім заборони російського імпорту, уряд зобов'язав імпортерів мати сертифікат походження товару, сказав Сергій Куюн:

"До цього часу такий сертифікат не вимагали. Відповідно, якщо у сертифікаті буде видно, що це повністю російський продукт або зміксований з чимось, це вже буде бар'єром на його шляху в Україну".

Така проблема, за словами Сергія Куюна, стосується не лише України:

"В Європі ми також бачимо такі випадки, коли російське пальне потрапляє під чужими документами та сертифікатами. Їх просто підкладають під російські партії, щоб їх замаскувати. Тому якийсь час треба це моніторити".

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook