Перейти до основного змісту

На прилеглих до центрального ринку вулицях у Рівному припинили стихійну торгівлю

. Фото: Рівненська міська рада

У Рівному на вулиці Сагайдачного й відтинку від центрального ринку до театру припинили стихійну торгівлю. Про це 5 травня повідомили у пресслужбі міської ради. На торгівлю під вікнами житлових будинків понад п'ять років нарікали їхні мешканці. У влади Рівного за цей час було кілька пропозицій перейти таким продавцям у межі ринку. Втім, люди, які торгували у невстановлених місцях, робити цього не хотіли і навіть перекривали вулицю на знак протесту. Зараз функції з приборкання стихійної торгівлі виконала муніципальна варта.

Стихійна торгівля під вікнами магазину його власнику Олександру заважала з двох причин:

"Ми, по-перше, пройти не можемо. А, по-друге, якщо брати безпеку нашого базару, то, як не дай Бог, якась пожежа, то пожежній машині доїхати буде практично неможливо".

Фото: Рівненська міська рада

Катерина, теж власниця одного з розташованих тут магазинів, зауважила, що через стихійну торгівлю втрачає своїх покупців, а в кінці дня такі продавці лишають після себе сміття.

"До магазину не може зайти жодна мама з візочком, бо просто не може проїхати. Реально, я гублю своїх клієнтів, їх би було більше, якби був доступ до магазину. І цілий день біля вікон магазину — постійні сварки під вікнами, це одне. А ще сміття, яке залишається після них — це бруд, антисанітарія", — розповіла власниця магазину.

На стихійну торгівлю нарікають і мешканці прилеглих до ринку будинків. Те, що вони щодня бачать під своїми вікнами, описують так:

"Не можемо ні пройти, ні проїхати. Це все дуже незручно, великий безлад і бруд навколо. Це є антисанітарія, тому що не можна продавати продукти, молоко, сир з землі. Це все неправильно, не так воно має бути. Ми зацікавлені в тому, щоб базар працював, нормально, як має бути, щоб люди приїжджали, щоб могли продати свою продукцію, щоб ми могли її купити. Але, щоб це не перетворювалося в якийсь хаос", — зазначила рівнянка Наталія.

Таку ситуацію вона та сусіди мали з 2008 року.

"Нам увесь час кажуть — потерпіть, бо людям треба виживати. Виживають нас. Тому що жити тут неможливо. Чомусь одні бабусі платять і стоять за прилавками, інші "бідні бабусі" торгують під вікнами, бо треба скорше. Це "скорше" продавати можна й на ринку", — розповіла головна по будинку на вулиці Полуботка Ніла Смолярова.

Спроби припинити тут торгівлю були й раніше. Після деяких з них люди перекривали дорогу. Нижче репортаж Суспільного про це

У лютому 2023 року Департамент муніципальної варти Рівненської міської ради заявив, що "розпочинають боротьбу зі стихійною торгівлею, сподіваємося, що в тісній співпраці з громадянами, уже найближчими часом проблема стихійної торгівлі стане неактуальною для міста".

Фото: Рівненська міська рада

На початку травня тротуар на вулиці Сагайдачного й відтинок від центрального ринку до театру — без стихійної торгівлі.

"Ми неодноразово опрацьовували такі осередки стихійної торгівлі вже в інших місцях, але саме центральний ринок в такому вигляді — це було неприпустимо. На людей, які здійснювали стихійну торгівлю, складалися протоколи про вчинення адміністративного правопорушення, санкція статті передбачає штраф від 340 до 1360 гривень", — повідомила керівниця Департаменту муніципальної варти Ірина Матаєва.

Фото: Рівненська міська рада

Людям, які звикли торгувати у невстановлених для цього місцях, пропонують перейти в межі ринку.

"В нас символічна плата в межах 10 гривень. Ми розуміємо, що ті, хто хоче торгувати у невстановленому місці, будуть шукати свої аргументи для того, щоб розказати, що війна, що Covid, ще якісь проблеми. Але зараз, на мою думку, саме час, є й відповідна служба в міста, в нас облаштовані місця. І що найнебезпечніше для жителів міста — людей, які торгують продукцією на проїжджій частині і тротуарі, ніхто не контролює, лабораторія там не діє", — пояснив директор ринку "Сагайдачний" Юрій Каленський.

Фото: Рівненська міська рада

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня

Вибір редакції