Перейти до основного змісту

Після поранення на війні продовжують служити у військкоматі: історія двох бійців з Рівненщини

. Фото: Суспільне Рівне

Військові Михайло Павлунь та Петро Кутницький, отримавши поранення на війні, продовжують нести службу у Рівненському центрі комплектування. Суспільному чоловіки розповіли про те, де виконували бойові завдання і що зараз мотивує їх служити далі.

30-річний офіцер Збройних сил України Михайло Павлунь отримав поранення у бою й зараз не може воювати, тому несе службу у центрі комплектування.

"Моя основна робота — охорона та оборона міста Рівне. Також маю відношення до мобілізаційного процесу", — розповів військовослужбовець.

Фото: Суспільне Рівне

У Михайла інженерна освіта, він закінчив військову кафедру. Опісля працював за кордоном, але 24 лютого 2022 року не зміг лишитись осторонь і в той же день пішов до найближчого центру комплектування.

"З травня місяця ніс службу у бойовій бригаді ЗСУ, учасник бойових дій, учасник битви за Донбас", — зазначив Михайло.

Чоловік служив командиром роти у 14 окремій механізованій бригаді. Під час виконання бойового завдання отримав поранення і втратив зір на одне око.

"Проводили бойові дії в одному з населених пунктів неподалік Соледару. Бої були нелегкі, дуже був серйозний вогонь артилерії з усіх калібрів, авіація, танки. Після поранення маю інвалідність й обіймати бойову офіцерську посаду не можу. Позаяк маю думати не тільки про себе, а ще й про своїх підлеглих. А так не буду належно виконувати свої обов'язки і цим буду наражати на небезпеку. Але треба службу нести далі", — додав він.

Фото: Суспільне Рівне

А Петро Кутницький займався розшуком та порятунком бійців на полі бою. Після поранення він теж став служити у центрі комплектування.

"Військова служба в мене почалася ще з 2015 року. Призвався на строкову службу, після неї підписав контракт для того, щоб поїхати в зону АТО", — зауважив військовий.

Фото: Суспільне Рівне

У 2017 році чоловік залишив службу. Втім, коли розпочалося повномасштабне вторгнення Росії в Україну, знову взяв зброю до рук.

"Мусив йти, бо якби не ми у той перший місяць, то хто його знає, як би було зараз. У мене на сьогодні ще два брати у бойових бригадах. Я тут, а сестра звільнилася за станом здоров'я. Вона була у другій бойовій бригаді", — поділився Петро.

Читайте також

  • "Хочуть спробувати на зуб": лікар-ендоскопіст з Рівного показав, що найчастіше ковтають діти
  • У громаді біля Рівного прийняли рішення щодо землі і храмів УПЦ (МП)
  • За хороший результат — премія: як у Рівному мотивуватимуть педагогів на конкурс “Вчитель року”

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook

Топ дня
Вибір редакції