Екологічний Великдень: експертка дала поради, як підготуватись до свята без шкоди для здоров'я та довкілля

. Фото: Юлія Мархель, Pixabay/Колаж: Суспільне Рівне

16 квітня значна частина українців святкуватиме Великдень. Саме у святкові дні утворюється найбільша кількість відходів, зазначила лідерка всеукраїнського молодіжного руху Let's do it Ukraine Юлія Мархель. Вона дала поради, як бути екосвідомими й підготуватись до свята без шкоди для здоров'я та довкілля.

Поприбирайте

Підготовку до Великодня екоактивістка радить розпочати з прибирання в оселі.

"Попереду Чистий четвер. Поприбирайте вдома, знайдіть ті речі, якими ви вже не користуєтесь, але вони можуть комусь ще знадобитися. Переберіть їх, віддайте на гуманітарні штаби. Це не тільки одяг, це можуть бути: ковдри, техніка, тарілки, виделки, ложки", — пояснила Юлія Мархель.

Окрім цього, вона закликала долучатись до толок.

"В Україні саме відбувається місячник благоустрою для екоактивістів. Але важливо долучатись до прибирання з комунальниками не там, де нам хочеться, а там, де можна. Тому що 30% країни заміновано — 250 тисяч кв. км, це найбільше мінне поле у світі. Зокрема, і на кладовищах у поминальні дні треба прибирати виключно там, де дозволили муніципалітети", — додала експертка.

Споживайте відповідально

Юлія Мархель радить відмовлятись від зайвого, а йдучи в магазин, складати список необхідних товарів.

"На свята українці плюсують свої витрати в магазинах на 30%, тому закликаю економити свої сімейні ресурси. Не витрачайте гроші на щось зайве, складайте списки, будьте екологічно відповідальними. Навіть якщо ви хочете відправити на передову крашанки, писанки, цукерки — дізнавайтесь, кому конкретно і чи ще потрібно", — зауважила вона.

Уникайте пластику та барвників

За словами екоактивістки, під час покупок варто уникати пластикового пакування та пакетів, а користуватися багаторазовими мішечками. Окрім того, не використовувати хімічні барвники, зайвого декору для прикрашання пасок, крашанок.

"Ми звикли купувати у масмаркеті яскраві барвники, якими швидко фарбуємо яйця в різні кольори. Але насправді ця фарба проникає не лише у шкарлупку, в яйце, а й в людський організм. Користуйтесь максимально природними інгредієнтами. Використовуйте морквяний, буряковий, цибулевий соки, куркуму, петрушку чи виноград. Виходять дуже насичені кольори", — пояснила Юлія Мархель.

Не варто також купувати пластикові обгортки на яйця, а для пасок — зайвого декору:

"Ці пластикові обгортки з образками потім лежать на сміттєзвалищах і перегнивають разом з іншим пластиком 500 тисяч років. Тому я закликаю не полінуватися, об'єднатись родиною, згадати українські традиції, яких немає в інших країнах світу, зробити писанки власноруч. А паски прикрашати горішками, цукатами — тим, що більш корисне для організму та природи".

Юлія Мархель додала, що варто також уникати штучних квітів, не приносити їх на цвинтар, оскільки згодом вони розлітаються і шкодять довкіллю, звірям.

Читайте також

  • Великдень — 2023: як правитимуть у римо-католицьких парафіях Рівного
  • У Рівне привезли копію ікони Божої Матері, оригінал якої вивезли з міста 80 років тому
  • У рівненському соборі доробили мозаїку із зображенням біблійної притчі про Страшний суд

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook