Реформа третинки: Ляшко на Рівненщині презентував новий етап медреформи

. Фото: Суспільне Рівне

У місті Острог 29 березня відбулося перше засідання госпітальної ради Рівненщини. На ньому міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко презентував третій інфраструктурний етап реформи системи охорони здоров'я. До нього включать приблизно 30 медзакладів області.

Третій етап медреформи посадовець назвав інфраструктурним і пояснив, що в його рамках мають сформувати "спроможну мережу закладів охорони здоров'я".

"Будемо спрямовувати пріоритетні інвестиції для того, щоб вирішити три ключові питання: забезпечити доступність домедичної допомоги, підвищити її якість і безоплатність для кожного пацієнта", — пояснив міністр.

Лікарні, з його слів, поділять на загальні, кластерні і надкластерні. За кожною з них закріплять певний напрям і функції. Технічне оновлення лікарень відбуватиметься за гроші іноземних партнерів, зокрема, Світового банку, сказав Віктор Ляшко. При цьому зауважив, що такі зміни для пацієнта означають державні гарантії доступних і якісних послуг.

"Тому лікарні, які сьогодні, можливо, десь в негарному стані, або не повністю укомплектовані відповідним медичним обладнанням, або медичними кадрами, повинні мати трирічні плани. Під цим розуміємо, що сюди потрібно привезти рентген-, УЗД-, КТ-апарат, або хірурга чи анестезіолога направити на роботу і спільно з громадою будемо дивитися, що потрібно змінити візуально для того, щоб змінити картину", — сказав Віктор Ляшко.

Читайте також: Для чого створюють загальні, кластерні та надкластерні лікарні. Пояснює керівник медицини Рівненщини

На Рівненщині, за даними директора обласного департаменту охорони здоров'я Олега Вівсянника, до третього етапу медреформи обрали приблизно 30 закладів. І для кожного вже напрацювали пропозиції.

"На рівні надкластерних закладів — це виключна позиція військової адміністрації і департаменту охорони здоров'я. А щодо кластерних — ми теж даємо свої пропозиції, при цьому дорученням першого заступника начальника ОВА будуть сформовані робочі групи на рівні кожного кластеру, тобто району, щоб вони нам дали пропозиції, а найголовніше — не тільки пропозиції, а й план розвитку кожного кластеру та госпітального округу. Ми імплементуємо це в загальне рішення і передамо на затвердження до МОЗ", — повідомив Олег Вівсянник.

Читайте також

  • "Пташкам буде подобатись, я думаю": як на Рівненщині енергетики встановлюють безпечні гнізда для лелек
  • У Рівному навчатимуть, як діяти в разі хімічної та радіаційної небезпек. Як зареєструватись
  • "Добре, що пішов сніг": науковець з Рівного пояснив, як похолодання вплине на рослини й тварин

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook