Мультфільм українського виробництва "Мавка. Лісова пісня" 2 березня виходить в національний прокат. Це проєкт студії Animagrad, створений за мотивами драми-феєрії "Лісова пісня" Лесі Українки і адаптований під жанр сімейної анімації. Над "Мавкою" міжнародна команда з 400 людей працювала сім років.
Як у процесі роботи змінилося сприйняття Мавки і її образ, про фідбек допрем'єрного показу, який відбувся у Львові, і скільки країни охопить прокат української анімації, в етері Суспільне. Спротив розповів режисер Олег Маламуж.
Мультфільм за мотивами "Лісової пісні" Лесі Українки – це історія, яка резонує із сьогоденням, і має інакший від оригіналу фінал.
"У нас хепі-енд – даємо і героїні, і глядачеві позитивний кінець, надію на те, що все буде добре і за нами буде перемога. У війну Мавка набула нових сенсів і це дуже схоже на те, як ми змінилися під час війни. Ми можемо бути добрими і приязними, але коли на нас хтось нападає, в нас прокидається гнів. Як на мене, це дуже важливий зараз меседж і маю надію, що глядач це оцінить", – пояснив Олег Маламуж.
Зі слів режисера, першу, позитивну, реакцію від глядача автори мультфільму отримали з допрем'єрного показу, який відбувся 27 лютого у Львові. В національний прокат "Мавка" виходить 2 березня.
"У нас класична дистрибуція. Починаємо в Україні і Саудівській Аравії, далі – по інших країнах. Загалом прокат 80 країн охопить. Далі "Мавка" буде на телебаченні і діджитал-платформах", – зазначив режисер.
Проєкт "Мавка. Лісова пісня", з його слів, це новий рівень української анімації, який буде конкурувати з американськими стрічками.
Над "Мавкою" працювала міжнародна команда з 400 людей.
Героїв у мультфільмі озвучили українські зірки – Артем Пивоваров, Юлія Саніна, Олена Кравець, Dzidzio, Олег Скрипка, Назар Задніпровський, Наталія Сумська, Сергій Притула, Олег "Фагот" Михайлюта та Катерина Осадча. Ніна Матвієнко виступила як оповідачка. Образ Мавки створили Наталка Денисенко (голос), Христина Соловій (спів) і Катерина Кухар (рухи і пластика).
"Я дуже прискіпливий до анімації і дуже рекомендую подивитися цей фільм. Він не залишить байдужими, викличе і сльози, і захват. Я в цьому впевнений тому, що сам кілька разів передивлявся і добре знаю цей фільм, але все одно можу заплакати в емпатичних моментах. І маю надію, що цей проєкт для глядача буде терапевтичний, допоможе стати сильнішими, іншими й пережити всі виклики, які маємо зараз", – наголосив Олег Маламуж.
Читайте також
- "Не викликає асоціацій з радянським минулим": секретар Рівнеради не буде виступати за перейменування Ювілейного
- "Котики Перемоги" в театрі ляльок, щоб підтримати ЗСУ: в Рівному діє перша виставка Кота Інжира
- У Рівному обласну бібліотеку для дітей чекає переїзд. Чому так сталось
Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах: