"Це аномалія": погода в новоріччя побила історичний максимум на Рівненщині. Коли чекати морозу

Ексклюзивно
. Фото: Суспільне Рівне, 1 січня 2023 року

Історичний температурний максимум зафіксували на Рівненщині 31 грудня та 1 січня. У перший день 2023 року повітря прогрілося до 14-15 градусів тепла, повідомила Суспільному провідна синоптикиня обласного гідрометцентру Олена Тріфонова. Цей показник удвічі перевищив попередній рекорд, зафіксований у 2018 році.

Зі слів Олени Тріфонової, потепління на Рівненщині фіксують з третьої декади грудня.

"Такий тривалий період теплої погоди — це вже є аномалія. Він пов'язаний зі стійким рухом повітряних мас з заходу на схід, які принесли із собою тепле атлантичне повітря. Наприкінці грудня атлантичне повітря змінилося ще більш теплим і сухим повітрям африканського походження. Саме його вплив призвів до такої високої температури і в Україні, і в більшості країн Центральної і Західної Європи", — пояснила провідна синоптикиня Рівненського гідрометцентру.

Фото: Суспільне Рівне

31 грудня та 1 січня температурні показники на Рівненщині стали рекордними.

"31 грудня максимальна температура була 9º тепла зафіксована, це на 3º вище від історичного максимуму. 1 січня максимальна температура по області 14-15º, що на 7-8º вище за норму. І сьогодні теж перевищили, поки що небагато, але тенденція зберігається", — повідомила спеціалістка.

Фото: Суспільне Рівне

У Рівному 31 грудня найвищу температуру попередньо фіксували у 2005 році, тоді вона становила 6,6º тепла. 1 січня рекордним був 2018 рік з показником 7,3º тепла. А 2 січня — 2021 рік з температурою 6,6º тепла побило історичний максимум 1988 року на 0,2º. Температурний максимум у другий день 2023, зі слів Олени Трифонової, ще не зафіксували.

"Ще поки прогрівається повітря і не встановлений максимум, але вже рекорд є. Завтра вже можемо не перебити, але буде ще тепло", — зазначила провідна синоптикиня Рівненського гідрометцентру.

Фото: Суспільне Рівне

Тепла суха погода, за даними Олени Тріфонової, протримається до четверга і буде поступово знижуватися. Зміну погоди очікують 5 січня.

"Пройде серія атлантичних циклонів, які принесуть погіршення погодних умов та опади. Вони почнуться з дощу, поступово перейдуть в мокрий сніг та сніг. Попередньо, у вихідні, з 7-8 січня, очікується морозна погода. Вночі навіть до 10º морозу може бути. Вдень від 0 до 5º морозу. Тобто вже на Різдво очікуємо зимовий характер погоди", — анонсувала Олена Тріфонова.

Читайте також

  • “Хто хоче купити — нехай сам його і демонтує”: у Дубні на Рівненщині не можуть продати радянський танк-монумент
  • Як на Рівненщині одружувались та розлучались у 2022-му. Офіційна статистика
  • На Рівненщині назвали найкращих спортсменів і тренерів 2022 року

Читайте і дивіться Суспільне Рівне на платформах:

Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook