Позачергові вибори: у громаді на Рівненщині почали реєструвати кандидатів на посаду голови

Ексклюзивно
. Суспільне Рівне

У Малолюбашанській територіальній виборчій комісії почали приймати документи від кандидатів на посаду очільника громади. Про це повідомив консультант з правових питань Рівненського регіонального відділення Асоціації міст Василь Курилас. Із 64-х громад Рівненщини Малолюбашанська єдина, де цьогоріч позачергово обиратимуть голову, причиною цьому стала смерть попереднього керівника.

Позачергові вибори сільського голови у Малолюбашанській тергромаді відбудуться 31-го жовтня, а до 30 вересня в ТВК чекають на документи від кандидатів.

"Виборчий процес почався і кандидати з 21 вересня подають документи, один уже подався як самовисуванець сьогодні о 10.25. Не пізніше як на п’ятий день маємо прийняти рішення про його реєстрацію або відмову. Чекаємо ще на кандидатів. Орієнтуємося по тому, хто в нас брав рахунки на грошову заставу, таких було п'ять чоловік", – розповіла Суспільному голова Малолюбашанської територіальної виборчої комісії Євгенія Гук.

При цьому вона пояснила, що застава від кандидатів на посаду Малолюбашанського сільського голови, відповідно до постанови ЦВК, дорівнює мінімальній зарплатні станом на 1 вересня, це шість тисяч гривень.

Позачергові вибори сільського голови у Малолюбашанській тергромаді призначили через те, що попередній очільник помер у листопаді 2020-го.

"На минулих місцевих виборах у 2020 році наш Віктор Флорович (Талащук, - ред.) був єдиним кандидатом, до речі, сільським головою його обирали двічі поспіль. А на цих, позачергових, кандидатів, думаю, буде не менше десятка. Партії не упустять можливість претендувати на таку посаду у такій потужній територіальній громаді", – розповіла Євгенія Гук.

Документи від кандидатів на реєстрацію в ТВК прийматимуть до 24:00 30 жовтня. Подаватися можуть як представники від партій, так і самовисуванці, – пояснила голова Малолюбашанської ТВК і додала, що гроші на позачергові вибори сільського голови вони отримали субвенцією з державного бюджету.

"Це 569 тисяч 500 гривень, які підуть на оплату членам територіальної та виборчої комісій, друк бюлетенів, протоколів. Вчора була сесія сільської ради і нам уже цю субвенцію на рахунки наші передали. І вже сьогодні ми маємо скласти кошторис видатків на проведення позачергових виборів", – зазначила Євгенія Гук.

Зі слів консультанта з правових питань Рівненського регіонального відділення Асоціації міст Василя Куриласа, це єдиний на Рівненщині випадок, де громада позачергово обиратиме очільника.

"Вибори сільських, селищних, міських голів фінансує держава, а проміжні вибори депутатів, які з тих чи інших причин склали свої повноваження – громада. І через це, відверто скажу, ці проміжні вибори не відбулися і не відбудуться, бо сільські й селищні ради не виділили грошей і не запустили виборчий процес, – пояснив Василь Курилас.

Після реєстрації кандидати зможуть розпочати виборчу кампанію. У Малолюбашанській громаді, за інформацією голови ТВК, станом на 13 вересня зареєстровано 5089 виборців.

Що відомо

  • У Малолюбашанській громаді на Рівненщині на осінь 2021-го року призначили перевибори сільського голови. Попередній очільник помер у листопаді 2020-го.
  • У склад Малолюбашанської громади колишнього Костопільського району входять три сільради: Малолюбашанська, Мащанська та Мирненська. У складі загалом 11 сіл: Мала Любаша, Борщівка, Лісопіль, Маща, Глажева, Кам’яна Гора, Новий Берестовець, Мирне, Данчиміст, Моквин, Тихе.

Читайте нас у Telegram: екстрені новини та щоденні підсумки

Підписуйтесь на рівненське Суспільне у Viber

Долучайтесь до нас в Instagram