Понад 500 одиниць адаптивних штанів, футболок, шортів та трусів та 2000 метрів маскувальних сіток передали волонтерки "Швейної роти" Рівного для військових. Впродовж трьох років десять жінок створюють адаптивний одяг для поранених військовослужбовців, а також маскувальні вироби для бійців на фронт.
Волонтерка "Швейної роти" Рівного Олена разом з іншими жінками виготовляють адаптивний одяг для поранених військовослужбовців.
"Збираємо труси. Вони потрібні для поранених військових, які мають ушкодження ніг та перебувають у лежачому стані. За допомогою липучок їх дуже легко перевдягати. Загалом за три дні можна пошити 10 трусів. Вони мають назву "кібертруси", — зазначила волонтерка Олена.
300 трусів, 150 штанів, а також шорти та футболки з початку року відшили та передали для поранених бійців волонтери "Швейної роти", розповіла її координаторка Тетяна Маркевич.
"Ми передаємо їх волонтерам у лікарні, які роздають хлопцям, а також адресно пораненим. Крім того, ми приймаємо адресні замовлення від самих поранених, їхніх дружин, матерів, братів чи сестер, і виготовляємо на замовлення", — розповіла координаторка "Швейної роти" Тетяна Маркевич.
Відшитий адаптивний одяг маркують за розміром та типом поранення.
"При визначенні розміру необхідно вказати, з якого боку буде розташована застібка. Додаємо до пакунку янголятко та малюнки, які нам передають діти зі шкіл та дитячих садочків, а також невеликий сюрприз – цукерку та чай", — пояснила волонтерка Ніна.
У Рівному швейна рота працює майже три роки. До процесу залучені 10 волонтерок, які окрім одягу виробляють маскувальні сітки.
"Зараз хлопці потребують допомоги, й маскувальні сітки забезпечують їм захист техніки, зброї, бліндажів та окопів. Люди збирають кошти та донатять, а ми тим часом працюємо", — зазначила волонтерка Юлія.
Волонтерка Яна зазначила, що вони виготовляють маскувальні сітки різних кольорів, оскільки потреби в різних регіонах України відрізняються.
"Десь переважає пісок, а десь — зелень. Крім того, в нашому асортименті є сітки кольору бруду, оливи, а взимку відшиваємо білі маскувальні сітки. Ми враховуємо запити клієнтів щодо розмірів та інших характеристик", — додала волонтерка.
За словами координаторки "Швейної роти" Тетяна Маркевич, у квітні вони придбали верстат для перфорації, завдяки якому впродовж місяця виготовили 2274 квадратних метри сіток.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok