Міський етап всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри "Сокіл"("Джура") розпочався у Дубні на Рівненщині. Упродовж трьох днів діти змагатимуться у різних конкурсах: "Стройовий впоряд", "Відун", "Рятівник", "Стрільба", "Перетягування линви", "Смуга перешкод" тощо. Загалом зібралися 12 команд із різних ліцеїв міста. Цьогоріч у грі вперше бере участь рій найменших дітей від шести років.
Понад сотня ліцеїстів міста зібралися на центральній вулиці Дубна на відкритті міського етапу всеукраїнської військово-патріотичної гри "Сокіл" ("Джура"). Розповіли, чому долучилися до гри.
"Розвиває патріотичність нашу та злагодженість роботи. У всіх завданнях ми працюємо разом та злагоджено і цим самим розвиваємося самі", — поділився Михайло Літовінський.
"Це патріотично і розвиває патріотичний характер. Можливо, це допоможе комусь визначити свою майбутню професію", — додала Анна Руснак.
Серед досвідчених джурівців — чотовий Олександр, який розповів про звання у грі:
"Ройовий, чотовий, сотник, бунчужний і отаман. Було б непогано дорости до отамана. Зараз я чотовий, і в мої обов'язки входить дивитися за трьома роями: за дисципліною і щоб вчасно приходили на свої завдання".
Змагаються у "Джурі" 12 роїв середньої і старшої вікової категорії. А також цьогоріч вперше в історії міста долучився новостворений рій з наймолодших учасників — "Пекельна хоругва".
"Є така дисципліна в "Джурі" — "Тетріс". Тобі кажуть "праворуч", "ліворуч". І ти маєш виконати ці дії. Наприклад, "спочинь" — ми закриваємо очі, щоб ніхто не підглядав. Хочу навчитися краще розбиратися в медичній допомозі. Багато що знаю, але хочу ще краще знати і вміти", — прокоментував Адріан Іваницький.
Дмитро Дудко додав, що йому найбільше подобається смуга перешкод:
"Мені подобається гра "Джура", бо ми працюємо в команді. Наш тренер цікаво навчає та розповідає нам. Хочу ще навчитися надавати медичну допомогу, як на фронті".
Тимчасова виконувачка обов'язків директора Дубенського центру Національно-патріотичного виховання та туризму Інна Гандзілевська зауважила, що військово-патріотичне виховання має бути у пріоритеті держави.
"Робота та зусилля людей, які працюють в позашкіллі, у напрямку національно-патріотичного і військово-патріотичного виховання, має цінуватися. Хочеться, щоб чули нас і підтримували, у чому можна", — розповіла Інна Гандзілевська.
Головний суддя гри — ветеран Віктор Михальчук. Він керує кількома гуртками в Центрі національно-патріотичного виховання та туризму:
"Ми будемо строгими суддями. Потрібно, щоб діти навчилися виконувати все правильно. У майбутньому це, можливо, військові, і вони будуть захищати нашу державу".
У день відкриття учасники змагалися у конкурсах "Стройовий впоряд", "Рятівник" та "Відун", на якому перевірили рівень знань з історії — від козаччини до сьогодення. Попереду у джурівців три дні випробувань, де вони мають показати знання історії, вміння стріляти, метати, пластувати, надавати медичну допомогу та діяти в екстремальних ситуаціях.
Суспільне Рівне в Telegram | Viber | Instagram | WhatsApp | YouTube | Facebook | TikTok