У Полтаві перші тварини були влаштовані в нові домівки в межах програми адопції, тобто усиновлення безпритульних тварин. Містяни на сайті обирають тваринку, подають заявки і забирають котів і собак з міського пункту тимчасової перетримки.
Про це розповів керівник КАТП-1628 Олександр Овчаренко.
Полтавець Володимир Вʼязінько планує взяти до себе тварину. На сайті КАТП-1628 він може обрати тварину, яку згодом забере до себе.
"Котик Абсент насамперед сподобався ім'ям своїм. А песик Джаз сподобався своїм зовнішнім виглядом. Надзвичайно цікаві прізвиська для тварин. Про них написана вся повна інформація, записаний вік, стать, щеплення, можливо, стерилізація цієї собаки, розмір. Зацікавив також опис безпосередньо цієї тварини і великий вибір", — поділився Володимир Вʼязінько.
У рамках програми адопції безпритульних тварин у Полтаві перших тварин вже прилаштували. Містяни подають заявки та забирають до своїх домівок котів та собак з міського пункту тимчасової перетримки.
"Наша основна задача зараз відловили тваринку, надали їй допомогу, простерилізували. Але прилаштувати її треба розуміти куди, в які руки. Тому ми запустили таку функцію, як адопція. Ми зараз вивчаємо вже цих потенційних кандидатів. Є людина, яку ми знаємо, в нас волонтерсько-захисна спільнота дуже потужна. Тому вони знають про кожну тварину, про кожного власника", — розповів Олександр Овчаренко.
Нині на сайті розміщено близько пів сотні фото котів та собак. Всього на пункті перетримки їх 157. За словами керівника КАТП-1628, з часом додадуть анкети усіх тварин.
"Всіх тваринок, які є, ми будемо забивати в цю базу. Людина може зайти, бачить гарну фотографію, заходить, тисне на цю фотографію і бачить все про тваринку: вік її, характер, порода, які в неї там можуть бути ускладнення чи хвороби були, від чого лікувалася", — повідомив Олександр Овчаренко.
Щоб забрати тваринку з пункту перетримки, людина має залишити заявку на сайті через кнопку "Всиновити". Після цього працівники звʼяжуться з потенційним власником та дадуть інструкції.
"Потім іде процес вивчення, ознайомлення. З нашої сторони – повний супровід в оформленні документів.Приїхали, знайомимся з собачкою, котиком, їдемо. Там майстри виїжджають у вихідний, в свій особистий час виїжджають, вивчають умови проживання, все-все фіксується, фотографується, підписується відповідний пакет документів: угода під відповідальність, розписка. Це все готується, підписується і потім передаємо", — додав Олександр Овчаренко.
"Я вважаю, це ніяким чином не є порушенням мого особистого простору. Більше того, як було сказано у "Маленькому принці", ми відповідаємо за тих, кого приручили. Тому, на мою думку, враховуючи, якраз випадки неналежного поводження з тваринами, це цілком обдуманий та цілком виправданий хід", — поділився Володимир Вʼязінько.
За словами Олександра Овчаренка, до КАТП-1628 надійшло близько десятка заявок. Вже прилаштували кицьку Сакуру, решту відгуків опрацьовують.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok