Затуринське кладовище, що у Полтавській громаді, не впливає на якість води та ґрунтів. Такі висновки звіту експертів, що розробляли проєкт санітарно-захисної зони кладовища. Тому можливе й скорочення її меж. Жителі села Затурине з висновками експертів не згодні.
Про це Суспільному розповів начальник управління ЖКГ Полтавської міськради Тарас Панасенко.
Жителі села Затурине кілька років поспіль зверталися до Полтавської міськради з проханням визначити санітарно-захисну зону місцевого кладовища.
"Ми боремося за санітарну зону, яка відокремлює село від кладовища десь з 2020-го року. Закон України, який каже, що від кладовища до населеного пункту найменше повинно бути 300 метрів, 300. Ми нічого не вимагаємо більше", — прокоментувала жителька села Затурине Світлана Кріднєва.
На початку березня, на замовлення міськради, проєкт санітарно-захисної зони Затуринського кладовища виготовили. Надали також і експертний звіт. Його оприлюднили у пресслужбі міськради. У висновку експертів також зазначено, що за результатами лабораторних досліджень проб води та ґрунту, кладовище на якість підземних вод не впливає. Тож і поховання припиняти не будуть.
"Експерти встановили, що скорочення санітарно-захисної зони Затуринського кладовища можливе. А саме скорочення до 70 метрів у південно-західному напрямку, до 280 метрів у західному напрямку. При цьому зберігається нормативний розмір санітарно-захисної зони 300 метрів в усіх інших напрямках від межі кладовища до межі найближчої житлової забудови", — повідомив Тарас Панасенко.
Жителі села Затурине з висновками експертів не погоджуються. За їхніми словами, на території домоволодінь проби води та ґрунту не відбирали. А найближчі поховання від будинків на відстані 70 метрів, замість 300.
"Нам пред'явили вже готову карту санітарної зони, яка підходить до домоволодінь на 70 метрів, 70. Ніхто нікому не давав право порушувати закон. Я вважаю, що ті люди, які оце зробили і кажуть, що висновки показали, на секундочку, що немає шумів і вібрацій. Від кого? Вибачте. Тому вони можуть у нас у дворах ховати. Ніяких ніхто не робив не воду, пишуть усе, усе", — розповіла Світлана Кріднєва.
"Запевняю, і це кожен може мешканець села Затурине підтвердити, що проб води ніхто не відбирав, як ні в найближчих житлових забудовах, так і в усіх взагалі. Тому висновки ті, що були опубліковані в соцмережах, не відповідають дійсності", — розповів житель села Затурине Олег Передерій.
Нині, згідно з рекомендаціями експертів, зокрема, у селі необхідно зробити централізоване водопостачання, а територію кладовища відмежувати огорожею.
"Доволі професійна і доволі авторитетна організація робила ці висновки, я сумніваюсь, що ці експерти так, якось не зважено підійшли до цієї проблеми, цього завдання. Зараз ведуться перемовини, буде укладатися договір на проєктні роботи по огорожі і у нас там кошти є в програмі, будемо виконувать", — прокоментував Тарас Панасенко.
Як розповів Суспільному керівник міського управління ЖКГ Тарас Панасенко, також проводять збір даних щодо забезпечення необхідних технічних умов для будівництва централізованого водогону.
Читайте і дивіться Суспільне Полтава на платформах:
Telegram | Viber | Instagram | Twitter | YouTube | Facebook | TikTok